چلسی ۲ - ۱ کاردیف‌سیتی؛ بازگشت دیرهنگام با چاشنی شانس

شاگردان ساری در حالی که از حریف عقب بودند، به یک پیروزی ارزشمند رسیدند...

شاگردان ساری در حالی که از حریف عقب بودند، به یک پیروزی ارزشمند رسیدند

چلسی در دیداری که تا دقیقه 85 با یک گل عقب بود، توانست دو گل زده و بازی باخته را با پیروزی عوض کند.

به گزارش مدال، چلسی که پیش از این بازی در رده ششم جدول قرار داشت برای حفظ شانس کسب سهمیه نیاز مبرم به پیروزی بر حریف ولزی داشت. کاردیف هم با قرارداشتن در رده 18 برای سفوط نکردن می جنگید. نیمکت نشینی اولیویه ژیرو و ادن هازارد در این بازی نیز جالب توجه به نظر می رسید.

نیمه اول بازی کم حادثه ای را شاهد بودیم. چلسی با 73 درصد مالکیت توپ سلطه بی چون و چرایی برای میزبانش داشت اما شاید تنها خطر جدی آبی ها شوت محکم دقیقه 11 پدرو روی پاس ویلیان بود که با اختلاف اندک از روی دروازه راهی اوت شد.

کاردیف با تجمع در زمین خودی چشم به ضادحملات داشت و یکی دو موقعیت نه چندان جدی نیز خلق کرد به خصوص شودت از راه دور کاماراسا که در آغوش کپا آرام گرفت. از دیگر موقعیت های نیمه اول نیز می توان به ضربه کاشته ویلیان اشاره کرد که تبدیل به گل نشد. در نهایت نیمه اول با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

بازی در نیمه دوم به دقیق 1 نرسیده بود که کاردیف به گل رسید. پاس آرتر در بیرون محوطه جریمه به کاماراسا رسید و ضربه تماشایی این بازیکن به طاق دروازه چلسی چسبید. شیرجه بلند کپا نیز مانع این گل نشد.

ساری چند دقیقه بعد ادن هازارد را به میدان فرستاد تا چلسی آرایشی هجومی تری به خود بگیرد. ستاره بلژیکی در بدو ورود به زمین می توانست گلزنی کند اما در شلوغی جلوی دروازه و قبل از اینکه اقدام به شوتزنی کند، مدافع کاردیف با دخالت به موقع خود توپ را دور کرد.

دقیقه 73 بازی چلسی تا آستانه گلزنی پیش رفت اما شوت محکم ویلیان با اختلافی بسیار اندک از کنار تیر عمودی راهی اوت شد.

حملات چلسی دقیقه 84 به ثمر نشست. کرنر ویلیان در تیر یک با ضربه سر آلونسو همراه شد و سپس آسپلیکوئتا در موقعیت آفساید با ضربه سری دیگر دروازه کاردیف را باز کرد. گل کاملا آفساید بود ولی عجیب اینکه کمک داور پرچم نزد!

این پایان کار نبود و دقیقه 90 بازی روی سانتر زیبای ویلیان از سمت راست و ضربه سر لوفتوس چیک، چلسی به گل دومش نیز رسید. گلی که این بار مشکلی نداشت.

در نهایت این بازی با برتری 1-2 چلسی خاتمه یافت و این تیم 60 امتیازی شد. چلسی با یک بازی بیشتر با آرسنال هم امتیاز شد ولی در همان در رده ششم باقی ماند.