چمنیان؛از دستاوردهایمان سخن می‌گوییم

-سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران گفت: در سمیناری که از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا دعوت شدیم از ما خواستند در مورد دلایل موفقیت مان در جام جهانی، تجربیات حضور در این مسابقات، مدلی کاری مان و ......

- سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران گفت: در سمیناری که از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا دعوت شدیم از ما خواستند در مورد دلایل موفقیت مان در جام جهانی، تجربیات حضور در این مسابقات، مدلی کاری مان و ... صحبت کنیم.

عباس چمنیان 

در مورد دعوت از او برای حضور در سمینار توسعه فوتبال پایه در آسیا به عنوان یکی از سخنرانان این مراسم گفت: این سمینار مربوط به مربیان پایه فعال در آسیا است و تمامی مربیان حاضر در جام جهانی که نماینده آسیا بوده اند هم در آن حضور دارند. از من دعوت شده تا در این سمینار سه روزه سخنرانی داشته باشم. همچنین این دعوت از سرمربی عراق هم شده است. از ما خواستند در مورد عملکرد تیم مان در چند موضوع مثل تجربیات حاصله از جام جهانی، عملکرد تیم، دستاوردها یی که داشته ایم و اینکه چگونه توانستیم به این سطح برسیم که فوتبال آسیا مقابل فوتبال اروپا، آفریقا و آمریکای شمالی نتایج قابل قبولی بگیرد توضیحاتی ارائه کنیم. در این سمینار مدرسینی از کنفدراسیون فوتبال آسیا هم حضور دارد که به سخنرانی خواهند پرداخت و فکر می کنم بسیار خوب و مفید خواهد بود.

سرمربی تیم فوتبال نوجوانان کشورمان در رابطه با اینکه چه زمانی تمرینات تیم زیر ۱۶ سال آغاز خواهد شد، اظهار داشت: از ماه آینده اردوهای ما آغاز می شود و کمیته فنی باید ابتدا برنامه های ما را تأیید کند و بعد از آن کار انجام خواهد شد.

چمنیان در ادامه یادآور شد: قرار است سمیناری از طرف فدراسیون فوتبال در ایران و همسو با این سمینار آسیایی برگزار شود. در این سمینار مربیان پایه حضور پیدا می کنند و در مورد عملکرد تیم های پایه صحبت خواهند کرد. این سمینار با حضور خیلی از کارشناسان و تحلیلگران فوتبال برگزار می شود. در این جلسه در مورد مدل کاری تیم فوتبال نوجوانان در یکسال گذشته تا حضور در جام جهانی صحبت و گفت وگو می کنیم تا یک الگو مدل خوب برای تیم نوجوانان و سایر تیم ها تشکیل شود. کار واقعا سخت شده است. سطح توقعات بالا رفته است. این تیم نگاه جهانیان را به خود جلب کرده و حتی کنفدراسیون آسیا هم نگاه ویژه ای به این تیم دارد. باید در کشورمان سخت تر کار کنیم و برنامه ریزی گسترده تری از سوی باشگاه ها و فدارسیون صورت بگیرد تا موفقیت بیشتری حاصل شود. این جوانان و نوجوانان باید همواره مورد توجه قرار بگیرند.

وی در ادامه تأکید کرد: همیشه روی سه کلید واژه تأکید داشتم که اگر فدراسیون و باشگاه ها آنها را مدنظر داشته باشند در بخش پایه موفقیت حاصل خواهد شد. اول توجه، دوم احترام و سوم برنامه ریزی و فراهم کردن زمینه های موفقیت است. اگر این سه بخش در مورد تیم نونهالان، نوجوانان، جوانان و امید مورد توجه قرار بگیرد می توان همیشه در بخش پایه به موفقیت رسید. این سه مورد بسیار کلیدی است. گاهی خیلی از زیر ساخت ها موجود است ولی توجه و احترام نیست. توجه و احترام اولویت است. کل فوتبال ما باید به تیم های پایه احترام بگذارند و توجه کنند در این شرایط می توانیم شاهد این باشیم که موفقیت حاصل شود. شک نکنید در صورت احترام و توجه می توان خیلی از کاستی ها را جبران کرد. تیم نوجوانان نشان داد می توان با حداقل ها هم کار بزرگی کرد. تیم نوجوانان فقط در جام جهانی موفق نبود. با همین مدل از کار سال قبل نایب قهرمان آسیا شدیم.  

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال