چند خبر از منهای فوتبال/ رضازاده در جاکارتا؛ حدادی و کاظمی در بین ریباندرهای برتر آسیا؛ تیمداری استقلال در دو و میدانی

حدادی و کاظمی در بین ریباندرهای برتر آسیا سایت فدراسیون جهانی بسکتبال، نا ......

   حدادی و کاظمی در بین ریباندرهای برتر آسیا

سایت فدراسیون جهانی بسکتبال، نام ۲ بازیکن ملی پوش ایرانی را در بین ۶ ریباندر مسابقات انتخابی جام جهانی از منطقه آسیا اعلام کرد.

به گزارش مدال، سایت فدراسیون جهانی بسکتبال(فیبا) در مطلب کوتاهی، اسامی 6 ریباندر برتر مسابقات انتخابی جام جهانی را اعلام کرده که در بین آنها نام حامد حدادی و ارسلان کاظمی نیز دیده می‌شود.

طبق اعلام فیبا، ایرا براون (ژاپن)، دماریو آکوان میفیلد (عراق)،‌ حامد حدادی، ارسلان کاظمی، ریکاردو راتلیفه (کره جنوبی) و دانکن اووربک (هنگ کنگ)، 6 ریباندر برتر مسابقات انتخابی جام جهانی 2019 چین از منطقه آسیا هستند.

تا پایان مرحله دوم مسابقات انتخابی جام جهانی، براون 12 امتیاز، 9.8 ریباند و 1.3 پاس گل، میفیلد 19.5 امتیاز، 8.8 ریباند و 15.3 پاس گل، حامد حدادی 16.8 امتیاز، 12 ریباند و 3 پاس گل، ارسلان کاظمی 7.7 امتیاز، 9.7 ریباند و 2.7 پاس گل، راتلیفه 27.5 امتیاز، 12.3 ریباند و 3 پاس گل و اووربک 14.8 امتیاز، 9.3 ریباند و 2.5 پاس گل به طور میانگین به نام خود ثبت کرده‌اند.

 

  حسین رضازاده به بازی های آسیایی۲۰۱۸ می رود

حسین رضازاده به عنوان عضو هیات اجرایی کنفدراسیون وزنه برداری آسیا در بازی های آسیایی۲۰۱۸ حضور خواهد داشت.

به گزارش مدال، در رقابتهای وزنه برداری بازی های آسیایی ۲۰۱۸  قرار است حسین رضازاده هم حضور داشته باشد. رضازاده که عضو هیات اجرایی کنفدراسیون وزنه برداری آسیا است، جمعه هفته جاری راهی اندونزی می شود و آی دی کارت او هم صادر شده است.

قرار است هیات اجرایی کنفدراسیون وزنه برداری آسیا ۱۹ آگوست( ۲۸ مرداد) جلسه ای داشته باشد. از آنجا که تاماش آیان هم به اندونزی سفر می کند، هیات اجرایی در نظر دارد در این جلسه پیگیر نتیجه درخواستش از فدراسیون جهانی باشد.

کنفدراسیون وزنه‌برداری آسیا تیرماه در جلسه فوق العاده خود در نامه ای به فدراسیون جهانی خواستار این شده بود  تعداد سهمیه های المپیک کشورهایی را که تعداد دوپینگ آنها از المپیک ۲۰۰۸ تا ۲۰۲۰،  ۱۰ نمونه است و  کشورهای قدرتمندی چون ایران، قزاقستان، چین ، تایلند را افزایش دهد. در این نامه در خواست داده شده در صورت امکان تعداد سهمیه های آنها بین ۳ تا ۴ نفر (در بخش مردان و زنان) افزایش یابد.

اکنون باید دید در این جلسه تکلیف درخواست کنفدراسیون وزنه برداری آسیا مشخص می شود یا خیر.

 

    احتمال حضور استقلال در لیگ دو و میدانی

رئیس فدراسیون دوومیدانی از احتمال حضور باشگاه استقلال در لیگ دوومیدانی مردان خبر داد.

به نقل از سایت فدراسیون دوومیدانی، مجید کیهانی، رئیس فدراسیون دوومیدانی پس از نشست با اکبر عباسی ملکی، عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال از احتمال حضور این باشگاه در مسابقات دوومیدانی قهرمانی باشگاه‌های کشور در بخش مردان خبر داد.

کیهانی در خصوص این جلسه و طرح موضوع حضور استقلال در رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی باشگاه‌های کشور و بحث و بررسی پیرامون آن ابراز امیدواری کرد.

اکبر عباسی ملکی از ابتدای حضور مجید کیهانی در سمت ریاست فدراسیون، سمت مشاور ارشد وی را عهده‌دار بوده است.

 

   تفتیان: در بازی‌های آسیایی کار سختی دارم اما امیدوارم

 حسن تفتیان در گفت‌و‌گو با سایت فدراسیون دوومیدانی پیرامون برنامه‌هایش برای حضور در بازی‌های آسیایی اندونزی اظهار داشت: برنامه‌ریزی من برای حضور در جاکارتا از آبان ماه سال گذشته شروع شد و برای تمرینات آماده‌سازی زیر نظر آقای اونتانون به پاریس سفر کردم. شروع خوبی بود و مسابقات داخل سالن تهران یکی از دستاوردهای خوب این اردو بود. من قهرمان آسیا شدم و با انگیزه‌ای مضاعف به تمرینات زمستانی پرداختم. فصل خوبی را هم امسال آغاز کردم و در 11 مسابقه و تورنمنت بین‌المللی شرکت کردم که شکر خدا نتایج مطلوبی هم حاصل شد و این برای من ایده‌آل است. البته هدف اصلی، بازی‌های آسیایی بود و حدود سه هفته پیش برنامه‌های تمرینی را اختصاصی کردیم و قرار شد تا جاکارتا در هیچ مسابقه‌ای شرکت نکنم تا با سلامتی کامل در بازی‌های آسیایی حاضر شوم.

تفتیان با اشاره به وضعیت کنونی آمادگی خود افزود: روند خیلی خوبی داشتم و از تمرینات و برنامه‌ریزی‌های اردو راضی هستم. به هرچه که برنامه‌ریزی کرده بودیم رسیدیم و این خیلی خوب است. در حال حاضر شرایط روانی و آمادگی‌ام را کنترل می‌کنم و همه چیز در روز مسابقه در فینال 100 متر مشخص می‌شود. امیدوارم همه چیز خوب پیش برود.

سریع‌ترین مرد ایران به روند رو به رشد رکوردهای خود در مسابقات و اردوی تدارکاتی اشاره و تأکید کرد: برای من و مربی‌ام خیلی مهم بود که به یک ثبات مطلق در رکوردهای مسابقات برسیم. مسابقات قهرمانی جهان، آسیایی و بازی‌ها خیلی سخت هستند و باید در سه مسابقه از دور نیمه نهایی تا فینال دوید. شکر خدا به این ثبات رسیدم و پس از مسابقاتی که شرکت کردم، به مرز رکوردهای 10.06، 10.07، 10.09 رسیدم و تمام مسابقات را زیر 10.15 دویدم. هدف اول این بود که خیلی هم برای من مهم بود تا اینکه رکورد ملی ایران را شکستم. رکورد 10.03 ثانیه فقط یک رکورد نبود. همه برای شکستن آن زحمت کشیدند و همه سهیم هستند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا دوباره رکورد ملی ایران را خواهد شکست، گفت: همه در تلاشیم که این رکورد دوباره شکسته شود و برای همین هم سخت تمرین می‌کنم و از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنم، اما شرایط خاصی می‌خواهد و ممکن است در بازی‌های آسیایی این اتفاق بیفتد. دوست دارم رکوردم را دوباره بشکنم و این مهم قطعاً برای همه خوشحال‌کننده است. 

تفتیان درباره رقبای خود در جاکارتا تصریح کرد: رکورد در دوومیدانی همیشه تعیین‌کننده است. سال گذشته که قهرمان 100 متر آسیا شدم، در جایگاه چهارم یا پنجم رنکینگ آسیا بودم، اما در فینال من زودتر از همه‌ به خط پایان رسیدم. در حال حاضر دوندگان خوب و سرسختی در جاکارتا رقیب من در 100 متر هستند، اما تنها چیزی که برای من اهمیت دارد، مسیر مستقیم 100 متر در پیست جاکارتاست و اینکه هیچ دونده‌ای نباید از من جلو بزند. پیش‌بینی برای آن روز خیلی سخت است، چون رقبای سختی دارم. هیچ‌کس نمی‌تواند از الان بگوید قهرمان آن روز است. امیدم به خدا و دعای خیر مردم است که همیشه شامل حالم بوده و امیدوارم آن روز پیروز مسابقه باشم.

قهرمان آسیا در پایان به ملی‌پوشان تیم دوومیدانی ایران اشاره کرد و گفت: تیم بسیار خوبی از سوی فدراسیون برای حضور در جاکارتا انتخاب شده است، اما این انتخاب به آن معنی نیست که کسانی که انتخاب نشدند، شایسته نیستند. همه ورزشکاران لایق هستند و چیزی از ارزش‌های قهرمانانی که موفق به پوشیدن لباس تیم ملی نشدند کم نخواهد شد. اما باید به انتخاب سازمان تیم‌های ملی فدراسیون دوومیدانی و مسئولان احترام گذاشت. در همه جای دنیا همین است. وقتی تیمی ارنج می‌شود، عده‌ای انتخاب می‌شوند و عده‌ای هم در عین شایستگی انتخاب نمی‌شوند. مهم اتحاد، همدلی و یکی بودن است. برای تک تک ملی‌پوشان تیم ملی و ورزشکاران دوومیدانی ایران آرزوی موفقیت کرده و در پایان از زحمات همه مسئولان و عزیزانی که حمایتم کردند، قدردانی می‌کنم. امیدوارم سربلند و پیروز از جاکارتا به تهران بازگردیم و خوشحالی را به مردم ایران هدیه کنیم.

تگ ها


اخبار روز فوتبال