چند خبر کوتاه از لالیگا

در این گزارش به اخبار کوتاهی از لالیگا در هفته‌ای که گذشت می‌پردازیم. از بازگشت به تمرینات گرفته تا اخبار مصدومیت‌ها و غیره....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، آنچه در ادامه می‌خوانید مروری کوتاه است بر مهمترین اخبار لالیگا در یک هفته‌ای که گذشت. از بازگشت تیمها به تمرینات تا اخبار مصدومیت‌ها، اقدام جالب یک باشگاه در قبال هوادارانش و دیگر خبرهای کوتاه از اسپانیا.

مثبت شدن تست بازیکنان لالیگا پیش از شروع تمرینات

درحالیکه در هفته گذشته بازیکنان تیمهای لالیگایی تمرینات گروهی خود را دوباره از سر گرفتند از مجموع ۷۰۰ تست کرونا که از آنها گرفته شد نتیجه ۵ تست مثبت بود. بازیکنانی که تستهایشان مثبت بود هیچکدام علائم بیماری را نداشتند و در مراحل پایانی روند ابتلا به ویروس بودند. هفته آینده دوباره از آنها تست گرفته خواهد شد و این بازیکنان امیدوارند با منفی شدن نتیجه، هر چه سریعتر به دیگر هم‌تیمی‌های خود ملحق شوند.

موافقت فیفا با تغییر موقت قوانین

فیفا تصمیم گرفت با توجه به شرایط خاص ناشی از بحران اپیدمی کرونا برخی قوانین فوتبال را به شکل موقت تغییر دهد. مهمترین تغییر این است که تیمها می‌توانند در جریان یک مسابقه پنج تعویض انجام دهند هر چندن حداکثر تعویض ممکن در جریان بازی سه تعویض است ولی تیمها می‌توانند بین دو نیمه دو بازیکن دیگرشان را هم تعویض کنند.

بازگشت برونو سوریانو

این هفته از باشگاه ویارئال خبر خیلی خوبی منتشر شد مبنی بر اینکه کاپیتان این تیم برونو سوریانو به تمرینات عادی برگشته و در کنار سایر بازیکنان تیم تمرین کرده. سوریانو در سالهای اخیر بارها با مصدومیت روبرو شده و به همین دلیل از تاریخ ۲۱ مه ۲۰۱۷ در مسابقات رسمی به میدان نرفته. اما حالا به نظر می‌رسد این هافبک بااستعداد سرانجام موفق شده به روزهای آمادگی خود برگردد.

بهبود مصدومیت شیمی آویا

باشگاه دیگری که خبر مثبتی از مصدومینش منتشر کرده اوساسونا است. ستاره خط حمله این تیم شیمی آویا دوباره به تمرینها بازگشته. جالب اینجا است که او تنها ۹۵ روز بعد از جراحی رباط صلیبی‌اش موفق شده آمادگی کافی برای شروع تمرینات را پیدا کند. این ستاره آرژانتینی در ماه‌های اخیر به شدت در تلاش برای بدست آوردن آمادگی‌اش بوده و امیدوار است به زودی به میادین بازگشته و گلزنی کند.

خبر بد برای لوکا یوویچ

لوکا یوویچ مهاجم صرب رئال مادرید این هفته با خبر بدی مواجه شد چرا که او از ناحیه پا با شکستگی استخوانی مواجه شد و به این ترتیب امکان حضور او در ترکیب رئال در شروع مجدد لالیگا بسیار بعید به نظر می‌رسد.

جدیدترین اخبار مصدومیت اومتیتی

از باشگاه بارسلونا هم اخباری منفی درباره مصدومیت بازیکنان منتشر شده. در دومین روز بازگشت بازیکنان بارسا به تمرینات گروهی، ساموئل اومتیتی دفاع وسط این تیم از ناحیه ساق پا دچار آسیب‌دیدگی شده و گفته می‌شود چندین هفته قادر به فعالیت فوتبالی نخواهد بود.

اقدام فوق‌العاده باشگاه ختافه

رئیس باشگاه ختافه، آنخل تورس اعلام کرد که بلیط‌های فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ این باشگاه برای فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ هم معتبر خواهد بود و کسانی که بلیط‌های فصل جاری را دارند می‌توانند بدون پرداخت هیچ وجهی از آنها در فصل آینده استفاده کنند. باشگاه ختافه با انتشار بیانیه‌ای رسمی این موضوع را اعلام کرد تا بخشی از خسارت وارد شده به هواداران پرشور خود در نتیجه اپیدمی کرونا را جبران کند.

تیم منتخب فصل از نگاه EA Sports

با اینکه از فصل جاری لالیگا ۱۱ هفته دیگر باقی مانه ولی غول تولید بازی‌های کامپیوتری EA Sports تیم منتخب فصل را معرفی کرده است. بیست بازیکنی که از طرف این شرکت به تیم منتخب فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ راه یافته‌اند از این قرارند: لیونل مسی، رافائل واران، کریم بنزما، لوئیس سوارز، سرخیو راموس، یان اوبلاک، تونی کروس، آنتوان گریزمان، نبیل فکیر، مارک آندره تراشتگن، فرانکی دی‌یونگ، سانتی کازورلا، دنی کارواخال، دنی پارخو، جرارد مورنو، مارتین اودگارد، دیگو کارلوس، یوری برچیچه، لوکاس اوکامپوس و لوکاس پرز.

بیشتر بخوانید:

ابتکار جالب لالیگا برای پوشش غیبت هواداران

مثبت شدن تست کرونای دو بازیکن از لالیگا

 

 

بیشتر بخوانید:

ابتکار جالب لالیگا برای پوشش غیبت هواداران

مثبت شدن تست کرونای دو بازیکن از لالیگا

 

 

تگ ها


فوتبال جهان فوتبال