چنگیز: قهرمانی آسیا کمترین انتظار از تیم ملی است

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه شاگردان کی روش شانس زیادی برای قهرمانی دارند، گفت: حداقل انتظاری که از تیم ملی میرود حضور این تیم در فینال جام ملتهای آسیاست ......

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه شاگردان کی روش شانس زیادی برای قهرمانی دارند، گفت: حداقل انتظاری که از تیم ملی میرود حضور این تیم در فینال جام ملتهای آسیاست ...
بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه شاگردان کی روش شانس زیادی برای قهرمانی دارند، گفت: حداقل انتظاری که از تیم ملی می‌رود حضور این تیم در فینال جام ملت‌های آسیاست.
 
به گزارش مدال، عبدالعلی چنگیز در ارزیابی اش از وضعیت تیم ملی فوتبال ایران پیش از حضور در رقابت های جام ملتهای آسیا اظهار داشت: با این بازیکنانی که تیم ملی ما در اختیار دارد و با یک مربی با دانش و کاربلد مثل کی‌روش که هفت هشت سالی می شود  سرمربی تیم ملی ایران است، کمترین انتظاری که از این تیم می رود حضور در فینال جام ملتهای آسیا است.
 
ملی پوش سابق کشورمان اضافه کرد: تیم‌های خوبی مثل ژاپن، کره، استرالیا و عربستان هم در این مسابقات حضور دارند که آنها هم برای قهرمانی به این تورنمت آمده‌اند. شاید تدارکات تیم ملی ایران به اندازه این تیم ها قوی نباشد، اما آنچه که ما نسبت به این تیم ها بیشتر داریم، سلاحی به اسم غیرت است.
 
وی افزود: ایرانی‌ها همیشه ثابت کرده‌اند که در خیلی از بزنگاه‌ها می‌توانند با استفاده از سلاح غیرت کارهای سختی بکنند و ما امیدواریم شاهد این موضوع در جام ملتها هم باشیم. 
 
چنگیز با اشاره به حضور العین در فینال جام باشگاه‌های جهان بیان داشت: فینال جام باشگاه‌های جها را دیدم و باید بگویم ۵ بازیکن تیم العین در آکادمی این باشگا شاگرد من و عبدالرضا برزگری بودند. العین از حرفه‌ای ترین باشگاه‌های غرب آسیا است که یک آکادمی بسیار پویا دارد. چیزی که باشگاه‌های ما ندارند و عزمی هم برای پر کردن این خلاء نیست.
 
پیشکسوت تیم استقلال در خصوص حضور آبی پوشان در لیگ قهرمانان آسیا بیان داشت: گرچه العین در فینال جام باشگاه‌های جهان هم حضور یافت، اما به نظر من استقلال بهتر از العین است و می‌تواند بر این تیم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا غلبه کند.