Banner

چهار ایرانی در بین ده مرد پرهوادار فوتبال بلژیک

مدافع برجسته بلژیکی درمیان تمام بازیکنان لیگ این کشور دارای بیشترین فالوور در اینستاگرام است در حالی که دو هافبک تدافعی ایرانی هم در رتبه دوم سوم این لیست قرار دارند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در روزهایی که به علت شیوع ویروس کرونا اکثر رقابت های ورزشی در دنیا به حلت تعلیق در آمده است یک سایت بلژیکی اقدام به تهیه لیستی با در نظر گرفتن تعداد فالوور های بازیکنان حاضر در لیگ بلژیک کرده است که در این میان، آنها با اشاره به تعداد دنبال کننده های سعید عزت‌اللهی و  امید ابراهیمی در اینستاگرام از آنها به عنوان سورپرایز این مطلب نام برده اند. در ادامه این گزارش را می خوانید:


وینسنت کامپانی محبوب‌ترین بازیکن اینستاگرام در رقابت‌های بلژیک است. باشگاه او اندرلشت نیز در صدر این لیست قرار دارد.


 حالا که آن‌ها این روزها به علت انتشار ویروس کووید -۱۹ نمی‌توانند توانایی‌های خود را در زمین فوتبال نشان دهند، شبکه‌های اجتماعی بهترین راه برای معرفی خودشان است. اما می‌توانید حدس بزنید چه کسی محبوب‌ترین است؟ قصد داریم در این مطلب تحلیلی در این خصوص ارائه دهیم که قطعاً باعث تعجب بسیاری خواهد شد. امروز قصد داریم نگاهی به تعداد دنبال کنندگان بازیکنان و تیم‌های حاضر در لیگ بلژیک (Jupiler Pro League) در اینستاگرام داشته باشیم.


وینسنت کمپانی نه‌تنها پادشاه لوتو پارک (ورزشگاه اختصاصی اندرلشت)، بلکه اینستاگرام نیز هست. کاپیتان اندرلشت با ۱.۷۰۰.۰۰۰ دنبال کننده، محبوب‌ترین بازیکن لیگ بلژیک در رسانه‌های اجتماعی به شمار می‌آید که تااندازه‌ای قابل حدس نیز بود. این مدافع محبوب بلژیکی این روزها به‌عنوان یک باغبان در خانه مشغول به کار است.


 اما در رتبه دوم سیمون مینیوله دروازه‌بان باشگاه بروژ قرارداد. او با ۱۲۰۰۰۰۰ دنبال کننده از مرز یک‌میلیون نفر گذشته است. این روزها این دروازه‌بان را در حال مرتب کردن اتاق پسرش لکس که در اکتبر متولد شد می‌بینیم. او این عکس را برای دنبال کنندگان خود در اینستاگرام به اشتراک گذاشت.


البته این واقعیت را نباید فراموش کنیم که سابقه حضور این دو بازیکن در لیگ برتر و بازی در تیم‌های منچستر سیتی و لیورپول در تعداد فالوور ای این دو بازیکن ملی‌پوش تأثیر بسزایی داشته است.


 اما شاید پیش‌بینی شماره بعدی این لیست تا حد زیادی سخت باشد و درعین‌حال باید گفت سورپرایز ما نیز در این مطلب معرفی این دو  بازیکن است. جایی که  سعید  عزت‌اللهی و امید ابراهیمی  دو هافبک دفاعی ایرانی یوپن به ترتیب با ۱۲۰۰۰۰۰ و ۹۶۰،۰۰۰ دنبال کننده در جایگاه بعدی قرار گرفته اند. آنها به‌راحتی بازیکنانی مانند سمیر نصری (۶۹۱۰۰۰ دنبال کننده) و کوین میرالس (۲۹۱۰۰۰ دنبال کننده) را در پشت سرخود نگه می‌دارند. سعید عزت اللهی محصول آکادمی باشگاه اتلتیکو مادرید است که سابقه بازی در جام جهانی را دارد و همان بازیکنی است که گلش در  مقابل اسپانیا در میان ناباوری مردود اعلام شده اما در این فصل کمتر به میدان رفته است  و امید ابراهیمی نیز با این حجم از تعداد مشترکانش سابقه ملی زیادی دارد و این در حالی است او سابقه بازی در یک باشگاه معتبر اروپایی را ندارد. البته حضور او در باشگاه‌های پرطرفدار ایرانی بارزترین دلیل ممکن برای این سطح از فالوورهای او است. هم‌وطنان این دو بازیکن یوپن مثل کاوه رضایی (شارلروا) و میلاد محمدی (خنت) نیز با ۷۵۹،۰۰۰ و ۳۱۲،۰۰۰ دنبال کننده در اینستاگرام - به ترتیب - در کشور خود بسیار محبوب هستند. آن‌ها یکی از معدود ایرانیانی محسوب می‌شوند که به‌عنوان یک فوتبالیست در اروپا فعال هستند.


در ابتدای این ماه، ابراهیمی عکسی را به اشتراک گذاشت که در آن با هم‌وطن خود و مهاجم شالروا یعنی کاوه رضایی در گروت مارکت در آنتورپ در کنار هم ایستاده‌اند.
همین داستان را می‌توان درباره دوکنز نازون نیز گفت. مهاجم سانت-ترویدن که در این فصل درمجموع با تنها با ۲۳ دقیقه بازی ۳۴۱۰۰۰ دنبال کننده در اینستاگرام خود دارد. او به‌عنوان یک بازیکن اهل هائیتی در اروپا مشغول به بازی است.


ده نفر برتر در لیست عبارت‌اند از:

۱-وینسنت کمپانی (اندرلشت) -۱.۷۰۰۰۰۰ دنبال کننده

۲. سیمون مینیوله (کلوب بروژ) - وسعید عزت‌اللهی (بودن) ۱۲۰۰۰۰۰ دنبال کننده

۳. امید ابراهیمی (یوپن) - ۹۶۰،۰۰۰ دنبال کننده

۴- کاوه رضایی (شالروا) - ۷۵۹،۰۰۰ دنبال کننده

۵. مارکو پیکا (اندرلشت) ۷۲۶،۰۰۰ دنبال کننده

۶. سمیر نصری (اندرلشت) ۶۹۱،۰۰۰ دنبال کننده

۷. امبایه دینیه (کلوب بروژ) ۳۸۱،۰۰۰ دنبال کننده

۸-دوکنز نازون (سن ترویدن) ۳۴۱.۰۰۰۸ دنبال کننده

۹. میلاد محمدی (KAA خنت) - ۳۱۲،۰۰۰ دنبال کننده

۱۰-کوین میرالس (آنتورپ)- ۲۹۱،۰۰۰ دنبال کننده

بیشتر بخوانید:

گزارش تصویری از یک زدوخورد بی صدا در آسیا!

تگ ها


تیم ملی ایران فوتبال ایران فوتبال جهان اخبار لژیونر های فوتبال ایران اخبار لژیونرهای ایرانی امید ابراهیمی کاوه رضایی شارلروا فوتبال