چهار سال و هشت ماه زندان برای سرمربی دینامو زاگرب

زوران مامیچ، سرمربی دینامو زاگرب، پس از اینکه به چهار سال و هشت ماه زندان محکوم شد، در آستانه بازی برگشت برابر تاتنهام در روز پنجشنبه، از سمت خود در دینامو کناره گیری کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سرمربی دینامو زاگرب پس از اینکه به گذراندن چهار سال و هشت ماه در زندان محکوم شدف از سمت خود در این تیم کناره گیری کرد. اوضاع در دینامو زاگرب که مشغول آماده سازی برای بازی برگشت برابر تاتنهام در دور یک هشتم نهایی لیگ اروپا در روز پنجشنبه بود، پس از اعلام این خبر کاملا به هم ریخته است.

رسانه‌های کروات اعلام کرده اند که پس از تایید شدن حکم زندان، مامیچ بلافاصله از سمت خود در دینامو زاگرب استعفا داده است.

زوران مامیچ در بیانیه خود نوشته است: "هر چند که احساس نمی کنم گناهکارم، استعفا می‌دهم. همانطور که قبلا گفته بودم اگر حکمم تایید شود این کار را خواهم کرد. برای باشگاه آرزوی موفقیت می کنم."

دینامو زاگرب اعلام کرده است که سرمربی جدید این تیم دامیر کرزنار، بازیکن سابق دینامو زاگرب، خواهد بود.

علاوه بر زوران مامیچ، برادر او که مدیر ورزشی دینامو زاگرب بود نیز به همراه دو تن دیگر از مسئولان فعلی و سابق دینامو زاگرب نیز به زندان محکوم شده اند.

این چند تن به فرار مالیاتی به ارزش ۱.۷ میلیون یورو و همچنین اختلاس مبلغی در حدود ۱۴۰ میلیون یورو از جا به جایی بازیکنان در دینامو زاگرب متهم شده و پس از اثبات جرم در دادگاه هر کدام به چندین سال زندان محکوم شدند.

قهرمان کرواسی روز پنجشنبه در بازی برگشت از دور یک هشتم نهایی لیگ اروپا میزبان تاتنهام است. دینامو زاگرب در دیدار رفت نتیجه را ۲-۰ برابر حریف انگلیسی واگذار کرده بود.

تگ ها


زوران مامیچ فوتبال جهان کرواسی دینامو زاگرب فوتبال