چهار سوال مدیرعامل پیشین استقلال از نمایندگان مجلس

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال با طرح چهار سوال از نمایندگان مجلس گفت: مجلس باید در خصوص عملکرد خودش به مردم پاسخگو باشد...

به گزارش مدال و به نقل از خبرگزاری مهر، کاظم اولیایی اظهار داشت: در حالی که به روزهای پایانی کار مجلس دهم نزدیک می‌شویم، نمایندگان محترم این مجلس در ماه‌های پایانی کارشان باید در خصوص سوالاتی که پیرامون فوتبال مطرح است به مردم و ما اهالی فوتبال که جزو همین مردم هستیم پاسخگو باشند.

عضو هیأت مؤسس اتحادیه مدیران فوتبال تصریح کرد: حالا که برخی از نماینده‌های مجلس علاقه زیادی به ورود در فوتبال دارند و در این مورد اظهار نظرهای کارشناسی می‌کنند، پس ملزم هستند به سوالاتی که بنده به نمایندگی از اهالی فوتبال طرح می‌کنم پاسخ دهند.

وی اضافه کرد: سوال اولم این است که نتیجه تحقیق و تفحص در خصوص فساد در فوتبال که توسط کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی دنبال می‌شد چیست؟ در این طرح نام‌های زیادی به عنوان متهم مطرح شد، مطلعان و متهمان زیادی برای پاسخگویی احضار شدند و وقت زیادی صرف آن شد. سال‌ها هم از اجرای این طرح می‌گذرد. یا این همه برو و بیا هیچ خروجی نداشته یا گزارش خروجی آن به اطلاع مردم نرسیده است. لطفاً در این خصوص پاسخگو باشید و شفاف سازی نمائید.

اولیایی گفت: سوال دوم این است که نتیجه تحقیق و تفحص از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس چه شد؟ سومین سوالم نیز در خصوص طرح جامع باشگاه داری حرفه ای است.

وی بیان داشت: این طرح برای اولین بار در سال ۱۳۸۹ با درخواست اتحادیه مدیران باشگاه‌ها و با امضای ۴۰ تن از نمایندگان به صحن علنی رفت و جهت اصلاح به کمیسیون مربوطه ارجاع داده شد که بعد از ۹ سال هنوز به هیچ نتیجه‌ای نرسیده است و فوتبال حرفه‌ای بدون قانون مشخص در حال انجام و پیگیری است.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال گفت: آخرین سوالم در باره خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس است. طرح خصوصی سازی در اردیبهشت سال ۸۰ در مجلس تصویب و تبدیل به قانون شد و پس از آن سازمان خصوصی سازی ایجاد شد که این سازمان به جز استقلال و پرسپولیس، تمامی دستگاه‌هایی که شامل این قانون می‌شد را با یک فرمول مشخص به بخش خصوصی واگذار کرد. تنها دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از این قانون مجزا شدند و طرح خصوصی سازی این دو باشگاه به صورت مستقل در سال ۸۳ به صحن علنی مجلس رفت که بعد از ۱۵ سال هنوز عملیاتی و اجرایی نشده است.

اولیایی اظهار داشت: مجلس تاکنون چهار بار قوانین جداگانه‌ای برای خصوصی سازی این دو باشگاه وضع کرد که هر چهار قانون با یکدیگر مغایر بودند و تنها وجه اشتراک آنها غیر قابل اجرایی بودن شأن بود و من امیدوارم نمایندگانی که در خصوص فوتبال صحبت می‌کنند، به این ابهامات بزرگ پیرامون این رشته هم پاسخ بدهند و تنها بر موج محبوبیت فوتبال سوار نشوند.

وی تصریح کرد: پاسخگویی نمایندگان مجلس در قبال عملکردشان نسبت به فوتبال، مطالبه ما اهالی فوتبال و هواداران این رشته است و بنده تاکید می‌کنم تنها به طرح این سوالات اکتفا نکرده و قصد پیگیری آن را تا حصول نتیجه نهایی دارم. بنده و سایر خبرگان فوتبال از حالا به بعد از طریق رسانه‌ها آنقدر این مطالبات را پیگیری می‌کنیم تا انشاالله به نتیجه نهایی برسد.

اولیایی با اشاره به مشکلات فعلی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و به ویژه آبی پوشان تهران تاکید کرد: یقین بدانید اگر این دو باشگاه خصوصی شده بودند بسیاری از معضلاتی که الان با آن دست به گریبان هستند وجود نداشت و این همه ابهام مثل اسپانسر مشترک یا جانبداری وزیر از یک تیم پیش نمی‌آمد.

 

بیشتر بخوانید:

دلیل تعطیلی تمرین استقلالی‌ها چه بود؟

مدافع استقلال به تهران برمی‌گردد؟ / میلیچ فرصت خواست

 

تگ ها


باشگاه استقلال مدیرعامل پیشین استقلال خصوصی سازی سرخابی ها کاظم اولیایی نمایندگان مجلس فوتبال ایران پرسپولیس استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال