چهار فرنگی کار در فینال؛ دورخیز برای قهرمانی

روز نخست مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی آسیا با فینالیست شدن ۴ کشتی ایرانی در ۵ وزن نخست همراه شد....

به گزارش مدال ورزش سه، تیم ملی کشتی فرنگی ایران که در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۰ موفق به کسب عنوان قهرمانی شد، این بار هم بدون شک مدعی نخست قهرمانی در آلماتی خواهد بود.


فرنگی کاران امروز در ۵ وزن نخست یعنی اوزان  ۵۵، ۶۳، ۷۷، ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم به مصاف رقبای خود رفتند که حاصل تلاش آن ها تا ظهر سه شنبه حضور ۴ ملی پوش در فینال و یک نفر در دیدار رده بندی بود.  


در ادامه نتایج کامل مبارزه های فرنگی کاران ایرانی آمده است:


* در وزن ۵۵ کیلوگرم پویا دادمرز در دیدار نخست با توجه به سر وزن نرسیدن جین هیوک کیم از کره جنوبی به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر داواباندی مونخ اردن از مغولستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. دادمرز در این مرحله مقابل الهام بهرام اف قهرمان آسیا از ازبکستان با نتیجه ۳ بر یک مغلوب و راهی دیدار رده بندی شد.


*در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی در دور اول با نتیجه ۵ بر صفر اورماتبک آماتوف از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۹ بر ۷ المورات تاسمرادوف دارنده مدال نقره و برنز جهان و برنز المپیک از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر ۵ از سد هان جائه چانگ از کره جنوبی گذشت و راهی دیدار فینال شد.


* در وزن ۷۷ کیلوگرم پژمان پشتام در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر کایراتبک توگولبایف از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی با توجه به حضور نیافتن کشتی گیران عراقی و فلسطینی به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد، پشتام در این مرحله با نتیجه ۷ بر ۷ مقابل سینگ گورپریت دارنده مدال نقره آسیا از هند به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد.


* در وزن ۸۷ کیلوگرم ناصر علیزاده پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل نورسلطان تورسینوف قهرمان آسیا از قزاقستان با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی دست یافت. وی در کشتی بعد و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۱۰ بر ۴ از سد رستم آساکولوف دارنده مدال نقره و برنز جهان از ازبکستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت.


*در وزن ۱۳۰ کیلوگرم علی اکبر یوسفی در دور نخست با نتیجه ۹ بر یک مورات رامانوف از قرقیزستان را شکست داد. وی در دور دوم و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۴ بر ۵ سهراب فاتویف از ازبکستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. حریف یوسفی در این دیدار علیمخان سیزدیکوف از قزاقستان است.

بیشتر بخوانید:

زنده از آلماتی؛ دورخیز شاگردان بنا برای قهرمانی

ناکامی جدیدی در انتخابات شورای کشتی آسیا

 

 

تگ ها


کشتی فرنگی کشتی