چهار نماینده ایرانی در انتظار تصمیم حساس ای اف سی

کنفدراسیون فوتبال آسیا قصد دارد مسابقات لیگ قهرمانان را به صورت متمرکز برگزار کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، چند هفته قبل رسانه‌های اماراتی مدعی شدند که کنفدراسیون فوتبال آسیا به دنبال برگزاری لیگ قهرمانان آسیا به صورت متمرکز در یک یا دو کشور هستند. همان زمان نیز امارات و قطر به عنوان گزینه اصلی برای غرب آسیا معرفی شدند. 

با این حال دو حالت برای برگزاری ادامه مسابقات وجود دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:

*حالت اول: برگزاری مسابقات هر چهار گروه در امارات یا قطر


امارات به واسطه میزبانی موفق از جام‌ ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ و هم‌چنین امکانات فوق‌العاده ورزشگاهی، تمرینی، هتلینگ و‌ هم‌چنین فرودگاهی گزینه اصلی میزبانی متمرکز برای غرب آسیا است. سه ورزشگاه اختصاصی باشگاه‌های الوصل، النصر و شباب الاهلی در دبی هستند که استاندارد میزبانی از مسابقات بین‌المللی را دارند. از طرفی به راحتی می‌توان به شهرهایی مثل شارجه، العین و ابوظبی که در لیگ قهرمانان نماینده دارند سفر کرد و از امکانات و ورزشگاه‌های موجود در این سه شهر برای برگزاری لیگ قهرمانان استفاده کرد. 

قطر نیز دیگر گزینه میزبانی متمرکز است. آن‌ها چند ورزشگاه فوق‌العاده برای جام جهانی‌ به تازگی افتتاح کرده‌اند و علاوه بر آن از ورزشگاه اختصاصی تیم‌هایی مثل السد، الدحیل، الاهلی و العربی می‌توان برای برگزاری لیگ قهرمانان استفاده کرد. در کنار همه این‌ها کمپ اسپایر و دیگر زمین‌های تمرینی موجود در دوحه می‌تواند کل تیم‌های هر چهار گروه را به طور کامل پوشش دهد. از نظر هتلینگ‌ و وضعیت فرودگاهی نیز قطر یکی از برترین کشورهایی آسیایی است و به همین دلیل جزو گزینه‌های میزبانی متمرکز قرار دارد. 

البته به دلیل اختلاف سیاسی موجود بین امارات، قطر و عربستان دو کشور عمان و کویت نیز جز گزینه‌های میزبانی قرار گرفته‌اند که البته شانس کمتری نسبت به دو کشور دیگر دارند.

*حالت دوم: میزبانی گروه اول دوم برای امارات و سوم و چهارم برای قطر


دیگر طرح کنفدراسیون فوتبال آسیا این است که برای کاهش فشار میزبانی متمرکز را به دو قسمت تقسیم کند. میزبانی گروه اول و دوم‌ را به امارات بدهد و میزبانی سوم و چهارم برای قطر باشد. در این صورت استقلال در گروه اول با الاهلی عربستان، الشرطه عراق و الوحده و هم‌چنین شهر خودرو با الهلال، پاختاکور و شباب الاهلی در خاک امارات بازی خواهند کرد.

پرسپولیس با الدحیل، التعاون و الشارجه و هم‌چنین سپاهان با السد، النصر و العین در خاک قطر بازی خواهند کرد. هر چند که باید منتظر تصمیم نهایی ای اف سی باشیم و ببینیم کدام‌ از این دو حالت را اجرایی می‌کند. در حال حاضر ای اف سی به علت شیوع ویروس کرونا یک ماهی می‌شود که تعطیل است و به همین دلیل هیچ تصمیمی به قطعیت نرسیده.

بیشتر بخوانید:

راهکار نهایی AFC برای لیگ قهرمانان آسیا

رسمی؛ دو فینال اروپا به تعویق افتاد

 

 

تگ ها


لیگ قهرمانان آسیا فوتبال ایران AFC Champions League فوتبال