چه بر سر پرسپولیس برانکو آمده؟!

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت برانکو همیشه میگوید این بازیکنان و کیفیت آنهاست که باعث میشود تیمش برنده باشد یا نه ......

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت برانکو همیشه می‌گوید این بازیکنان و کیفیت آنهاست که باعث می‌شود تیمش برنده باشد یا نه. او به شکل کاملا هوشمندانه‌ای از نقش خود در ساختن این تیم و مهیا کردنش برای مسابقات می‌گذرد و همه چیز را به بازیکنان می‌سپارد. روزی که آنها خوب باشند تیم می‌برد و روزی که بد باشند نتیجه نمی‌گیرد. بعضی روزها هم همگی بد هستند و این اتفاق فقط 9 روز بعد از بازی السد تکرار می‌شود. آن روز در دوحه نمی‌شد بازیکنی را به‌عنوان چهره‌ای انتخاب کرد که حتی 50 درصد توانایی‌هایش را بروز داده و حالا در شهرآورد نیز همین قضیه تکرار شده است. اگر از نقش برانکو در تغییرات جریان بازی بگذریم سوال بزرگ و مهم این است که چطور می‌شود در دو بازی مهم پیاپی این تعداد بازیکن بد در زمین وجود داشته باشد و تیم به معنای واقعی از هم گسیخته و زهوار در رفته به نظر بیاید؟
اینجا یک پارادوکس بزرگ شکل می‌گیرد و فارغ از جزییاتی که باعث باخت پرسپولیس شدند ابتدا باید این قضیه روشن شود که تیم پرسپولیس به صورت کلی طی یک ماه اخیر افت کرده یا در روزهایی خاص بازیکنان این تیم جملگی افت می‌کنند و شرایط فنی تیم تحت تاثیر ضعف تک تک آنها اینطور فاجعه بار می‌شود.
پرسپولیس مقابل استقلال روز فاجعه باری را پشت سر گذاشت. از حرف‌های صدمن یک غاز مثل اینکه «پرسپولیس تبانی کرده و از حامی مالی مشترک پول گرفته تا ببازد» که بگذریم باید این قضیه توسط برانکو روشن شود که چرا تیم او اینقدر دچار نوسان شده و در دو بازی بزرگ اخیرش تقریبا همه نفرات و حتی ستاره‌هایی که دو سال است مداوم می‌درخشند به این میزان از ناآمادگی رسیده‌اند که مثل عروسک‌هایی شل و ژله‌ای، بشدت وارفته بازی می‌کنند و اساسا به رفتار تیم مقابل خیلی دیر واکنش نشان می‌دهند.
امروز برای بسیاری از هواداران پرسپولیس این سوال بزرگ پیش آمده که چطور وحید امیری بعد از ماه‌ها نمایش فوق‌العاده و ایستادن در اوج در دو بازی بزرگ سایه‌ای از خویش است؟ بر سر صخره پرسپولیس چه آمده؟ محمد انصاری چرا اینقدر افت کرده و ماهینی چرا از استاندارد خودش این مقدار پایین‌تر است؟ چه اتفاقی می‌افتد که فرشاد احمدزاده به‌عنوان بهترین بازیکن تیم در یک ماه گذشته تبدیل به بدترین بازیکن تیمش می‌شود؟ بشار رسن چرا جان بازی رفت را ندارد و علیپور برعکس تمام بازی‌های این فصل سایه‌ای از خود در زمین بر جای گذاشته و گنگ به نظر می‌رسد؟
پرسپولیس مقابل السد بد بود چرا که بسیاری از بازیکنانش نمایشی پایین‌تر از استاندارد خود ارائه دادند اما باور کنید نمایش این تیم هم به‌عنوان قهرمان و قدرت بلامنازع لیگ برتر در بازی اخیر به مراتب ضعیف‌تر و فاجعه بارتر از دیدار دوحه بود. حالا باید دوباره یقه بازیکنان را گرفت و تک تک آنها را به مسلخ برد یا کار از جای دیگری لنگ می‌زند؟ آیا اعتماد به نفس ناشی از رسیدن به قله و تمام شدن کار باعث این میزان از افت شده یا موضوع به کادر فنی و ایرادهایی که به کارش وارد است برمی‌گردد؟
در مورد اول داستان کمی غیر قابل باور به نظر می‌رسد چرا که شهرآورد و مقابله با حریف سنتی در هر حالتی ویژگی و خاصیت خود را از دست نمی‌دهد و بازیکن در هر شرایطی که تیمش قرار گرفته باشد برای خودنمایی و محبوبیت در ذهن هوادار یا اصلا ثبت شدن نامش در دفتر این مسابقه بزرگ همه کار می‌کند و از جان مایه می‌گذارد پس احتمالا باید سراغ کادر فنی و ایرادهایش رفت. ایرادهایی نه از این دست که چرا صادق محرمی از ابتدا بازی نکرد یا چرا ربیع‌خواه زودتر از زمین بیرون نیامد؟ امروز باید از برانکو و همکارانش پرسید چرا نمایش بد یک تیم همه چیز تمام که هم از نظر فنی هم از نظر روانی در سطحی مطلوب به‌سر می‌برد و اتفاقا از مشکلاتی لجستیکی مثل دیر پرداخت شدن پول و پاداش رنج نمی‌برد به فاصله ده روز و با دوزی بالاتر تکرار می‌شود؟ برانکو امروز باید بگوید چرا ستاره‌های تیم سو ندارند و به عبارت کلی‌تر چرا این تیم افت کرده؟

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال