چه تیمی طلسم تساوی های ۲ – ۲ را می شکند؟

استقلال و پرسپولیس در حالی فردا به مصاف هم می روند، که سه دیدار گذشته دو تیم در وقت های عادی با تساوی ۲ – ۲ به پایان رسیده است....

به گزارش "ورزش سه"، استقلال و پرسپولیس فردا و در یکی از حساس ترین دیدارهای تاریخ دو تیم، از ساعت ۱۹:۳۰ در استادیوم آزادی به مصاف هم می روند که سه امتیاز این بازی می تواند روی روند تعیین قهرمان لیگ بیستم تأثیر زیادی داشته باشد.


تیم فرهاد مجیدی اکنون با یک بازی کمتر و ۸ امتیاز اختلاف نسبت به پرسپولیس در رده سوم ایستاده است و در صورت پیروزی در دربی و بازی معوقه اش، با بازی برابر با سرخپوشان، به ۲ امتیازی تیم یحیی و ۵ امتیازی سپاهان می رسد و داشتن شانس یک بازی رو در رو با تیم نویدکیا در هفته پایانی، استقلال را همچنان برای قهرمانی امیدوار نگه داشته است.


در سوی مقابل نیز یحیی گل محمدی می تواند با پیروزی در این مسابقه، مجددا به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به سپاهان به صدر جدول صعود کند و به نوعی شانس های تیم مجیدی برای قهرمانی را از بین ببرد و دوئل دو جانبه ای بین سپاهان و پرسپولیس شکل بگیرد.


دو تیم در شرایطی برای کسب پیروزی پای به زمین مسابقه می گذارند که در اتفاقی نادر، هر سه دیدار دو تیم با تساوی ۲ – ۲ به پایان رسیده است. تا پیش از این و در تاریخچه دیدارهای دو تیم، ۶ بار پیش آمده که دربی تهران ۳ دیدار متوالی و یا بیشتر با تساوی به پایان رسیده است.


نخستین تساوی های سریالی استقلال و پرسپولیس، به همان اولین رویارویی های سرخابی ها بازمیگردد. سه دربی نخست دو تیم با نتیجه تساوی به پایان رسید. در دربی شماره ۴ بود که استقلال موفق شد با نتیجه ۳ بر یک از سد پرسپولیس عبور کند و اولین پیروزی جدال های رو در رو را به نام خود ثبت کند.


دومین بار که دیدارهای دو تیم با سریال تساوی ها به پایان رسید، به دربی های شماره ۲۴، ۲۵ و ۲۶ برمیگردد. استقلال پس از سه تساوی در دربی، با تک گل پرویز مظلومی به برتری رسید. در چهار مرتبه دوم، این پرسپولیس بود که نوار نتیجه مساوی در دربی را پاره کرد.


در دربی شماره ۳۲ پرسپولیس پس از ۳ تساوی در دربی، با تک گل رضا عابدیان به برتری رسید. دربی شماره ۵۵ نیز پرسپولیس قطع کننده سه تساوی پیاپی بود. آنها با گل های یحیی گل محمدی سرمربی کنونی سرخپوشان و بهنام ابوالقاسم پور در برابر تک گل علیرضا اکبرپور به برتری رسیدند.


معروفترین قطع کننده زنجیره تساوی ها، به دربی ۶۹ بازمیگردد. پس از کسب ۶ تساوی عجیب و غریب با نتیجه یک – یک در دربی تهران و در حالیکه طرفداران دو تیم خود را برای هفتمین تساوی ۱ – ۱ متوالی آماده کرده بودند، پرسپولیس با گل کریم باقری برنده دربی شد.


چهار دربی شماره ۷۶ تا ۷۹ نیز به شکل عجیبی با تساوی بدون گل به پایان رسید. نهایتا در دربی شماره ۸۰ سجاد شهباززاده بود که قفل دروازه ها را باز کرد. اما آن بازی در نهایت با برتری پرسپولیس به پایان رسید. محمد نوری و امید عالیشاه در آن دیدار موفق به گلزنی شدند.


اکنون نیز سه دربی شماره ۹۲ تا ۹۴ با تساوی دو بر دو به پایان رسیده است. باید دید فردا زنجیره این تساوی ها قطع می شود یا شاهد یک مساوی دیگر در شهرآورد تهران خواهیم بود.

تگ ها


پرسپولیس تهران استقلال تهران