چه عواملی قهرمانی کاردیف را مشخص خواهد کرد؟

به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، تکلیف فصل جاری لیگ قهرمانان با برگزاری دیدار امشب بین رئال مادرید و یوونتوس در کاردیف ولز مشخص خواهد شد و هر دو تیم به دنبال کسب یک پیروزی مبتنی بر استراتژی در 4 نقطه هستند ......

به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، تکلیف فصل جاری لیگ قهرمانان با برگزاری دیدار امشب بین رئال مادرید و یوونتوس در کاردیف ولز مشخص خواهد شد و هر دو تیم به دنبال کسب یک پیروزی مبتنی بر استراتژی در 4 نقطه هستند.

با توجه به رویکرد هر دو سرمربی و شرایط دفاعی یووه و رئال، شواهد حاکی از آن است که نتیجه دیدار امشب با توجه به جزئیات زیر مشخص خواهد شد.

خط دفاعی و دروازبان یوونتوس: بوفون و گزینه ای به نام بی بی سی

خط دفاعی یوونتوس در فصل جاری عملکرد فوق العاده ای داشته است و یکی از معظلات بزرگی است که بازیکنان هجومی زیدان باید قادر به حل آن باشد.

آندره بارزالی، لئوناردو بونوچی و جرجو کیلینی در کنار جان لوییجی بوفمن آمار شگفت انگیزی را به ثبت رسانده اند و 2449 مسابقه در کنار هم به میدان رفته اند.

  با توجه به قابلیت تبدیل دفاع سه نفر به چهار نفره، آنها فقط در طی فصل جاری در ۵۰ مسابقه تنها 30 گل دریافت کرده و میانگین 0.6 در هر بازی را به ثبت رسانده اند. 

این خط دفاعی در فصل جاری قادر به متوقف کردن هر تیمی بوده و حتی در 2 دیدار رفت و برگشت برابر بارسا و مثلث هجومی خط حمله این تیم موفق به ثبت کلین شیت شده است که این موضوع بیانگر آن است که بازیکنان خط حمله رئال مادرید که فصل فوق العاده ای را در ثبت گل های فراوان سپری کرده اند، کار دشواری برابر این خط دفاعی سرسخت خواهند داشت.

رئال مادرید؛ دفاع از مرکز

با توجه به این موضوع که مارسلو و دنی کارواخال بیشتر زمان 90 دقیقه را در محوطه جریمه حریف سپری می کنند، وظیفه دیگر بازیکنان خط دفاعی سنگین تر خواهد شد و راموس و واران، کاسمیرو، مودریچ و تونی کروس، باید از کانال میانه میدان ضدحملات حریف را خنثی کنند.

  

بر خلاف خط دفاعی فوق العاده و فشرده بیانکونری، کهکشانی ها در 12 بازی این فصل لیگ قهرمانان 17 بار دروازه خود را باز شده دیده و تنها یک بار در دیدار رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان برابر اتلتیکومادرید موفق به ثبت کلین شیت شده اند.

 

سرمربیان:

 

ماکسی آلگری؛ کلکسیونی از دستاوردهای مختلف تاکتیکی

 

بعد از جدایی آنتنیو کونته و با توجه به کارنامه بسیار خوبی که سرمربی فعلی چلسی در تورین به ثبت رسانده بود، آلگری از همان ابتدای پذیرش پست هدایت یوونتوس با انتقادات فراوانی مواجه بود اما در ادامه موفق شد دستاوردهای بزرگی را چه در ایتالیا و چه در فوتبال اروپا کسب کند.

  

آریگو ساکی، اسطوره سابق دنیای مربیگری از ایتالیا در مورد ماکسی آلگری اینگونه صحبت می کند: "آلگری یک سرمربی روشنفکر و ثابت قدم است که با تسلط و دانش تیمش را هدایت می کند."

 

توانایی آلگری برای به میدان فرستادن یووه با سیستم های مختلف و تبدیل یک روش به روشی دیگر در جریان بازی، او را تبدیل به یکی از نخبه های دنیای سرمربیگری در فوتبال اروپا کرده است.

 

زین الدین زیدان؛ جادوی سیستم چرخشی

 

زیدان موفق شد به خوبی بین بازیکنان تیمش زمان را مدیریت کند و حالا و بعد قهرمانی در لالیگا، در آستانه فتح دوباره لیگ قهرمانان نیز قرار گرفته است و امشب 20 بازیکن آماده در اختیار دارد تا در ترکیب اصلی برای دیدار برابر یوونتوس به میدان بفرستد.

همچنین زیزو نیز مشکلی برای تغییر سیستم در جریان بازی و استفاده از روش های مختلف ندارد اما نقطه قوت او را باید ایجاد فضایی برای راضی نگه داشتن همه بازیکنان برای بازی کردن به میزان مناسب و راضی کننده دانست.

علاوه بر بازیکنان، به نظر می رسد هیئت مدیره لوس بلانکوس نیز علاقمند به ادامه همکاری با این سرمربی جوان فرانسوی خواهد بود.

منبع: مارکا

ترجمه: آریا فاطمی مقدم

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال