چه کسی اولین بار شادی قلب را انجام داد؟

۷ مهر، روز جهانی قلب است. به همین دلیل سراغ یکی از محبوب‌ترین شادی‌های پس از گل رفته‌ایم. بیل اولین بار با دستانش قلب نشان داد یا دیماریا؟...

۷ مهر، روز جهانی قلب است. به همین دلیل سراغ یکی از محبوب‌ترین شادی‌های پس از گل رفته‌ایم. بیل اولین بار با دستانش قلب نشان داد یا دیماریا؟

به گزارش مدال، امروز روز جهانی قلب است. این روز خیلی به فوتبال ربط ندارد و علت نام‌گذاری آن بها دادن بیشتر به سلامتی قلب و عروق است که البته می توان آن را به مارک ویوین فوئه و آنتونیو پوئرتا ربط داد اما می‌‌توان یادی کرد از یکی از زیباترین شادی گل‌ها یعنی نشان دادن قلب با دست‌ها که بیشتر بازیکنان فوتبال آن را انجام داده‌اند.
برخی سایت‌ها عنوان کرده‌اند گرت بیل اولین بازیکنی است که این شادی را در سال ۲۰۱۰ انجام داده اما طبق اعلام دیلی میل، دی‌ماریا در سال ۲۰۰۹ و در جریان دیدار با آاک آتن که با دو گل او به سود بنفیکا تمام شد، قلب را نشان داد. 
در هر صوت به‌جز دیماریا و بیل بازیکنان زیادی چون آرتور ویدال، پاتو، فرمینیو، نیمار و هازارد هم این شادی زیبا را انجام داده‌اند تا این شادی هم مانند بوسیدن انگشتر توسط رائول و شادی گهواره‌ای توسط مازینیو، به‌به‌تو و روماریو در تاریخ فوتبال ماندگار شود.

 

بیشتر بخوانید:

آقای بوفون؛ رکوردها به پایت می‌شکنند...

 

تگ ها


عکس نوشت شادی پس از گل فوتبال