چه کسی رکورد تعداد جام‌های دنی‌آلوز را می‌شکند؟

دنی آلوز با ۴۰ جام، پرجام‌ترین بازیکن فوتبال است و حالا به لیگ برزیل پیوسته، چه کسانی به شکستن این رکورد نزدیکند؟...

پرجام‌ترین بازیکن دنیای فوتبال به سائوپائولو پیوست. دنی آلوز که در تمام دوران فوتبالش ۴۰ جام کسب کرده به صورت بازیکن آزاد به لیگ برزیل پیوست اما سوالی که برای فوتبال‌دوستان پیش می‌آید شکستن رکورد اوست. آیا کسی توانایی شکستن رکورد او را دارد؟ چه زمانی؟
دنی‌آلوز ۳۶ سال دارد و شاید دیگر جامی کسب نکند اما یکی از کاندیدهای شکستن رکورد او، دی‌لیخت ۱۹ ساله است که تا امروز ۲ جام کسب کرده اما با توجه به سن او و حضور در یووه می‌توان شانس زیادی برای او قائل شد. دیگر گزینه جوان این لیست کیلین امباپه است که ۲۰ سال دارد اما تا همین امروز ۸ جام کسب کرده که جام‌جهانی مهم‌ترین آن‌هاست.
با توجه به حواشی پیش آمده، حدس زدن آینده نیمار بسیار سخت است اما این بازیکن ۲۷ ساله تا امروز ۲۱ جام کسب کرده و می‌توان او را گزینه شکستن رکورد آلوز دانست. یکی دیگر از کاندیدها کریستیانو رونالدو است که کم‌کم به اواخر دوران بازی‌اش نزدیک می‌شود اما با ۳۱ جام کسب شده تا امروز، فاصله چندان زیادی تا رتبه اول ندارد.
سه بازیکنی که کمترین فاصله را با دنی آلوز دارند هم‌تیمی‌های سابق او در بارسلونا هستند. سرخیو بوسکتس که در یک‌ دهه گذشته جزو موفق‌ترین بازیکنان آبی و اناری‌ها بوده ۳۳ جام دارد و به اندازه جرارد پیکه جام کسب کرده است. این دو نفر توانسته‌اند به همراه دنی‌آلوز ۳ بار، ۳ گانه کسب کنند.
و در نهایت لیونل مسی نزدیک‌ترین شخص به دنی آلوز در این لیست است. سوپراستار آرژانتینی بارسلونا اگرچه در بازی‌های ملی نتوانسته موفق باشد اما در باشگاه خود آن‌قدر استمرارش در موفقیت را حفظ کرده که اصلا بعید نیست ۳۵ جامی که تا امروز کسب کرده بیشتر نشود. مسی در حال حاضر ۳۲ ساله است اما آیا او رکورد آلوز را خواهد شکست؟ چه زمانی؟

 

بیشتر بخوانید:

دنی آلوز به سائوپائولو پیوست/ رسمی

تگ ها


گزارش اختصاصی لیونل مسی کریستیانو رونالدو دنی آلوز سائو پائولو لالیگا سری آ فوتبال