چه کسی سرمربی امید می‌شود؛ مهدوی‌کیا یا رضایی؟

به نظر می رسد در نشست امروز اعضای هیات رییسه سرمربی تیم امید مشخص خواهد شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، صحبت ها از حضور مهدی مهدوی کیا است. چهره نام آشنای فوتبال که پیش تر جز تیم مدیریت علی کریمی برای اداره فدراسیون فوتبال بود. البته در همان برهه از زمان مشخص بود مهدی مهدوی کیا بیشتر علاقمند به مربیگری تا مدیریت در فوتبال است اما برای دلگرم کردن همبازی سابق خود به او دست یا علی داد. مهدی مهدوی کیا اینروزها در آلمان بسر می برد. در ماه های گذشته هم چنین گروهی تلاش کردند مهدی مهدوی کیا را سرپرست تیم ملی کنند که این تلاش ها هم نتیجه نداد. تا کنون کسی در مورد حضور مهدی مهدوی کیا در تیم امید خبری منتشر نکرده است اما به طور حتم می تواند اتفاق جالب و موثری برای فوتبال ایران باشد. به خصوص که مهدی مهدوی کیا در سال های اخیر در رده پایه فوتبال آلمان کار کرده و از سویی این دوره از مسابقات تنها به بهانه قهرمانی آسیا برگزار می شود و مهدی مهدوی کیا با کسب تجربیات لازم از این بازی ها می تواند در دوره بعدی تیم امید را برای صعود به المپیک آماده کند. گفته می شود مذاکراتی با او در آلمان صورت گرفته است. نظر اعضای هیات رییسه هم در این باره خیلی مهم است. 

تیم ملی امید البته گزینه های دیگری هم دارد. رحمان رضایی مربی ابتدای فصل ذوب آهن. حمید استیلی پیش تر از سوی اعضای کمیته فنی برای هدایت تیم امید انتخاب شده بود اما فدراسیون فوتبال حق دارد این تصمیم را وتو کند و تصمیم جدیدی بگیرد. باید به این نکته هم اشاره کرد حمید استیلی بعد از یک دوره حضور در راس کادر فنی تیم امید دیگر تمایلی به ادامه همکاری ندارد. او در دوره قبلی هم با اصرار فدراسیون فوتبال حاضر شد هدایت تیم امید را برعهده بگیرد. این اتفاق زمانی رخ داد که دیگر مربیان از پذیرش هدایت تیم امید خودداری می کردند. 

عبدالله ویسی و رسول خطیبی دیگر گزینه های هدایت تیم امید هستند. مربیانی که در سال های اخیر نشان دادند رابطه خوبی با جوانان دارد و به خوبی از آنها در تیم های خود بهره می برند. باید منتظر ماند و دید که این مذاکرات در نهایت به کجا خواهد انجامید. ایران در گروه B با تیم های تاجیکستان – نپال و لبنان همگروه است. مسابقات مقدمانی قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا در یازده گروه برگزار می شود که تیم های اول به همراه چهار تیم برتر دوم به مرحله نهایی صعود می کنند. مرحله نهایی بازی ها با حضور ازبکستان میزبان و با حضور ۱۶ تیم در سال ۲۰۲۲ برگزار می شود. همان طور که اشاره کردیم این دوره از بازی ها تنها به بهانه قهرمانی آسیا برگزار می شود. بازی های مقدماتی هم آبان ماه برگزار خواهد شد. 

تیم ملی امید بیش از ۴ دهه است که به المپیک صعود نکرده است و در توکیو هم حضور نخواهد شد.

تگ ها


تیم امید ایران مهدی مهدوی کیا رحمان رضایی فوتبال ایران فوتبال