چُلاک: به‌دلیل شرایط سخت سیاسی مقدونیه به ایران آمدم/کشور شما مرا شگفت زده کرد

مدافع کروات - آلمانی تیم سیاه جامگان یکی از دلایل اصلی حضورش در فوتبال ایران را شرایط سخت سیاسی در کشور مقدونیه اعلام کرد ......

مدافع کروات - آلمانی تیم سیاه جامگان یکی از دلایل اصلی حضورش در فوتبال ایران را شرایط سخت سیاسی در کشور مقدونیه اعلام کرد.

به گزارش مدال به نقل از  وبسایت نود، یک مدافع بوندسلیگایی به فوتبال ایران آمده است. یوری چُلاک، مدافع دو ملیتی کروات-آلمانی که پس از تجربه بازی در بوندسلیگای دو و لیگ فوتبال مقدونیه تصمیم گرفت فوتبالش را در لیگ برتر ایران دنبال کند. این مدافع ۱۹۳ سانتیمتری ۲۷ ساله که سابقه عضویت در باشگاه هایی چون کایزرس لاتزن، مونیخ ۱۸۶۰ و چند تیم آلمانی دیگر را دارد، فصل گذشته نیز در تیم شکندیا مقدونیه عضویت داشت و با این تیم موفق به کسب سهمیه پلی آف لیگ اروپا شد. چُلاک حالا به ایران آمده تا برای سیاه جامگان بازی کند.

چُلاک در خصوص حضور در ایران، انتخاب سیاه جامگان، دلایل انتخابش، وضعیتش در این تیم و کار کردن با اکبر میثاقیان، شناختی که از فوتبال ایران و بازیکنان ایرانی دارد، برادرش که در بوندس لیگا بازی می کند و همچنین تفاوت زندگی در ایران و اروپا صحبت کرده که این گفت وگو را در زیر می خوانید.

چه شد که تصمیم گرفتی به فوتبال ایران بیایی. انگیزه فوتبالی داشتی یا پیشنهاد مالی خوبی از سیاه جامگان به تو رسید؟

من فصل گذشته در تیم شکندیا مقدونیه بازی کردم که این تیم اکنون در پلی آف لیگ اروپا حضور دارد و باید مقابل میلان ایتالیا بازی کند. در مقدونیه شرایط به لحاظ سیاسی سخت بود و به همین دلیل می خواستم تغییر فضا بدهم. شکندیا تیمی قدیمی در مقدونیه بود و من در همه بازی های حضور داشتم و توانستم برای رسیدن به لیگ اروپا، به تیمم کمک کنم. یک سال دیگر در مقدونیه قرارداد داشتم، اما مدیربرنامه هایم با من تماس گرفت. او از من پرسید که آیا می توانم به ایران بروم؟ من فکر کردم و پس از آن با سرمربی و مدیرعامل باشگاه حرف زدم و در نهایت به سیاه جامگان آمدم.

احساسی که از این تصمیم داری، چیست؟

دلیلی که برای تغییر تیم داشتم را گفتم. حالا هم فرصتی برای من به وجود آمده که به یک کشور بزرگ بیایم که مردم آن فوتبال را دوست دارند. ایران کشوری بسیار زیباست و مشهد زیبایی های زیادی دارد و مردم این شهر هم بسیار خوب هستند. مردمی مهربان که به شدت به فوتبال علاقه دارند و من از انتخابم احساس خوبی دارم و مطمئنم انتخابی خوبی داشته ام. می خواهم به سیاه جامگان در لیگ ایران کمک کنم.

از شرایطی که در سیاه جامگان داری، راضی هستی؟

اینجا در سیاه جامگان همه چیز فراهم است. ما یک زمین خوب برای تمرین داریم، مربیان خوبی که به بهترین شکل ما را تمرین می دهند و تمرینات مدرنی انجام می دهیم. تمرینات ما با تمریناتی که در اروپا داشتم، تفاوتی ندارد.

چه نظری درباره اکبر میثاقیان داری؟

میثاقیان یک مربی بسیار عاطفی و احساسی است که انگیزه زیادی به تیم می دهد. او فوتبال را بسیار پرشور دنبال می کند و قلب بزرگ او فقط برای پیروزی می تپد. من میثاقیان را یک مربی قوی می دانم و البته یک انسان خوب و با شخصیت.

در تیم سیاه جامگان با کدام بازیکنان بیشتر دوست هستی؟ به نظر می رسد دوستی تو با گوران یرکوویچ بیشتر باشد.

من در تیم با همه خوب هستم. آنها را دوستان خودم می دانم و بسیار هم دوست شان دارم. گوران هم به من کمک زیادی کرد تا بتوانم کارم را به خوبی شروع کنم. او همزبان من و دوستی خوب برایم است. خوشحالم که از گوران قوانین و شرایط زندگی در ایران را یاد گرفتم.

از بازیکنان ایرانی و تیم ملی ایران هم شناخت داری؟

تازه به اینجا آمده ام و در مورد کشور ایران هم تحقیقات کرده ام. می دانم تیم ملی ایران پس از روسیه میزبان و برزیل سومین تیمی است که سهمیه حضور در جام جهانی را به دست آورده است. این اتفاق خوبی برای ایران است. می دانم ایران بازیکنان بسیار خوبی دارد و همیشه بازیکنان خوبی مانند علی کریمی و دیگر بازیکنان داشته که در اروپا هم بازی کرده اند. همچنین فکر می کنم در لیگ ایران بازیکنان خوبی هستند که برای تیم ملی هم بازی می کنند. به همین دلیل خیلی خوشحالم که در ایران هستم و می توانم در فوتبال ایران با بسیاری از بازیکنان در چالش خوبی حضور داشته باشم و اینجا بازی کنم.

برادر تو، آنتونی چُلاک در بوندس لیگا بازی می کند. در مورد او کمی بیشتر توضیح می دهی؟

بله، برادر من ۲۳ ساله و مهاجم بسیار با استعدادی است. او سال گذشته عضو تیم دارمشتات بود که ۷ گل برای این تیم به ثمر رساند و دو بار هم مقابل دورتموند گلزنی کرد. قرارداد او با تیم هوفنهایم است، اما این فصل هم اینگول اشتات او را قرضی به خدمت گرفت. اینگول اشتات این فصل در بوندس لیگای دو حضور دارد و تلاش می کند به بوندس لیگا برگردد. آنتونی در کایزرس لاترن و نورنبرگ هم بازی کرده و اکنون هم که من به ایران آمده ام و با او صحبت می کردم، لیگ ایران را دنبال می کند.

تو در آلمان و کرواسی زندگی کرده ای. تفاوت بین این کشورها و ایران چیست؟

من در کرواسی زندگی کرده ام و همچنین تجربه زندگی در مقدونیه و آلمان را هم دارم. خانواده و برادر من هم اکنون در آلمان زندگی می کنند، اما تفاوت ها با ایران در خیلی چیزهاست. مردم ایران بسیار خونگرم و مهربان هستند. به همین دلیل من زندگی در اینجا را دوست دارم. کرواسی یک کشور کوچک، اما ایران هم مانند آلمان کشوری بزرگ است. من در مورد ایران شگفت زده شدم، چون تمام چیزهایی که شما نیاز دارید، در اینجا پیدا می شود.

 

تگ ها


اخبار روز لیگ برتر خلیج فارس فوتبال