چک ۳ میلیاردی، برای استقلال خوزستانی ها دردسرساز شد

باشگاه استقلال خوزستان با دادن چک سه میلیاردی به بازیکنان خود، حق فسخ قرارداد را از آن ها گرفته اما کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان فدراسیون فوتبال نظر دیگری دارد ......

باشگاه استقلال خوزستان با دادن چک سه میلیاردی به بازیکنان خود، حق فسخ قرارداد را از آن ها گرفته اما کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان فدراسیون فوتبال نظر دیگری دارد.

به گزارش مدال به نقل از ایسنا، بازیکنان و کادرفنی تیم فوتبال استقلال خوزستان، لیگ شانزدهم را با مشکلات عمده مالی به پایان رساندند و بعد از پشت سر گذاشتن چند مرحله اعتصاب و لغو سفر برای بازی با الهلال عربستان توانستند تا حدودی به خواسته های خود برسند.

بازیکنان برای دریافت مطالبات خود، چک سه میلیارد تومانی دریافت کرده اند اما مساله ای که مشکل ساز شده، تاریخ این چک است. در حالی که بر اساس اعلام سازمان لیگ، فصل جدید مسابقات از اوایل مرداد آغاز می شود، تاریخ چکی که دست کاپیتان استقلال خوزستان است، به ۳۰ تیر بر می گردد. از همین رو باشگاه استقلال خوزستان با این استدلال که مطالبات بازیکنان، پرداخت شده، اجازه فسخ قرارداد و پیوستن به تیم جدید را نمی دهد.

در حال حاضر یازده بازیکن این تیم آزاد محسوب می شوند اما با آمدن عبدالله ویسی، مذاکره برای ماندن آنها آغاز شده است. بازیکنانی که آزاد نیستند نیز ساز جدایی کوک کرده اند و می خواهند با تکیه بر قانون فسخ قرارداد به دلیل عدم پرداخت پنجاه درصد از قرارداد، از جمع اهوازی ها جدا شوند. در این مورد دانیال ماهینی و محمد شریفی پیشتاز بوده اند و با وجود داشتن قرارداد با استقلال خوزستان، به ساپیا پیوسته اند.

روزبه وثوق احمدی رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان فدراسیون فوتبال در گفت و گو با ایسنا، درباره این مساله اظهار کرد: بر اساس آیین نامه، باشگاه باید در طول مدت قرارداد، مطالبات را پرداخت کند، در غیر اینصورت بازیکن می تواند بر اساس قانون پرداخت کمتر از پنجاه درصد، قرارداد را فسخ کند؛ بنابراین تا این لحظه حق با بازیکنان استقلال خوزستان است و آنها می توانند با فسخ قرارداد، به تیم دیگری بروند.

وی افزود: در حال حاضر نمی توانیم موضع نهایی درباره این موضوع بگیریم چون مستندات باید مشاهده شود. به عنوان مثال ممکن است بازیکنان استقلال خوزستان هنگام دریافت چک مطالبات خود، تفاهمنامه ای را امضا کرده باشند که بر اساس آن نمی توانند به تیم دیگری بروند. همچنین بر اساس آیین نامه، هر یک از طرفین می توانند به درخواست خودشان، یک طرفه قرارداد را فسخ کنند و این فسخ قرارداد باید در کمیته تعیین وضعیت مشخص شود. اگر بازیکنانی که چک گرفتند، برای ماندن در تیم تعهد داده باشند، نمی توانستند فسخ کنند و به همین دلیل بحث غرامت به باشگاه مطرح می شود.

 

تگ ها


اخبار روز استقلال خوزستان فوتبال