چگونه فلورنتینو پرز VAR را به نفع رئال تغییر داد؟

روزنامه اسپورت چاپ بارسلونا با انتشار گزارشی جنجالی ادعا کرد که رئیس رئال پشت داستان داوری ها به سود رئال مادرید در شروع مجدد لالیگاست!...

به گزارش "ورزش سه"، یک بار دیگر وی ای آر و داوری در بازی رئال مادرید جنجال ساز شد. پس از شروع مجدد لالیگا رئال سه بازی انجام داده و در هر سه مورد شاهد اتفاقات حاشیه ای داوری بوده ایم.

برابر ایبار وی ای آر گل تونی کروس را تایید کرد در حالی که ابتدا به نظر می رسید کریم بنزما در منطقه آفساید قرار دارد. رئال بازی را ۳-۱ برد ولی تصمیم وی ای آر روی گل اول رئال، اعتراضاتی را به دنبال داشت.

در بازی دوم برابر والنسیا گل رودریگو موره نو به دلیل اثر گذاری ماکسی گومز که در آفساید قرار داشت، رد شد در حالی که والنسیایی ها معتقدند بودند با وجود اثرگذاری ماکسی هم توپ به رودریگو می رسید و گل باید مورد قبول قرار می گرفت. گل در شرایطی به ثمر رسید که بازی بدون گل بود.

در بازی شب گذشته برابر سوسیداد نیز شاهد سه صحنه وی ای آر بودیم که هر سه بار به سود رئال رای داده شد. پنالتی روی وینیسیوس، گل مردود اعلام شده سوسیداد و گل دوم رئال توسط بنزما که تصمیمات به سود کهکشانی ها بود.

نشریه دیاریو اسپورت نزدیک به باشگاه بارسلونا امرزو با انتشار گزارشی ادعا کرد که پس از ملاقات فلورنتینو پرز(رئیس رئال) و لوئیس روبیالس(رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا)، همه چیز در وی ای آر به سود رئال عوض شد.

اسپورت برای اثبات این ادعا به مصاحبه ای از خاویر تباس رئیس لالیگا با کادنا کوپه در ماه ژانویه اشاره کرده است. مصاحبه ای که به دلیل اختلاف آشکار بین تباس و روبیالس، خیلی جدی گرفته نشد ولی الان به نظر می رسد حرف او پر بیراه نبوده است.

تباس گفته بود:« پس از تماس پرز با روبیالس شاهد یک قبل و بعد در وی آر هستیم. مشکلاتی ایجاد شده که هنوز هم ادامه دار است. معتقدم طرح آن قضیه که پرز پس از ۲۰ دقیقه از بازی با روبیالس تماس گرفته، اشتباه بود. دیگر هیچ تفاهم معیاری وجود ندارد و شاهد دخالت های بیش از اندازه وی ای آر هستیم با این حال من مشکل فنی در وی ای آر ندیده ام.»

تایید صحبت رئیس رئال با رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا حالا به مدرکی برای کاتالان ها بدل شده تا اتفاقات داوری اخیر را به توطئه برنامه ریزی شده علیه بارسا نسبت بدهند.

اسپورت نوشته است که در سه بازی پس از شروع مجدد لالیگا، هر مداخله وی ای آر به سود رئال بوده و این نمی تواند تصادفی باشد. تصمیمیاتی که ممکن است به قیمت از دست رفتن لالیگا برای بارسلونا همراه شود. به نظر می رسد دستان پرز درازتر را آنچه که تصور می شود، هستند.

تگ ها


فلورنتینو پرز بارسلونا رئال مادرید