چیزی که زیاد است مترجم/ از ایتالیا استقلال را تهدید نکنند !

استرا در هفته اول رفتار عجیبی داشت که کمی مشکوک به نظر می رسد. انگار آمده تا زود برود!...

محمد سررشته داری
به گزارش مدال، امیر حسین فتحی مدیر بحران نیست و همیشه دیر به بحران ها می رسد، همیشه مثل هنرپیشه سریال «بازم مدرسه ام دیر شد» بعد از جنجال ها پیدایش می شود. این درست، این هم درست که فتحی نباید اجازه جدایی 17 بازیکن از استقلال را می داد. این هم درست که فتحی نباید اول تیم می بست بعد برای تیمش استراماچونی سخت گیر ایتالیایی را می آورد. 

استرا خیلی زود کی روشی شد!
فتحی نباید ریش و قیچی را به دیگران می داد و خودش کنار می نشست. نباید موضوع مترجم را به گذر زمان می سپرد و استرا را بدون مترجم به مصاف ماشین سازی می فرستاد اما  یک نکته هم وجود دارد که نمی توان به آن اشاره نکرد و آن اینست که: استراماچونی خیلی زود رویه کی روش را برای گرفتن پوئن از مدیران استقلال در پیش گرفته و بدتر اینکه فشار علیه مدیریت را از درون و بیرون انجام میدهد. او هم از طریق پاستورلو و گازتا دلو اسپورت و دی ماتزیو در ایتالیا مدام می گوید استرا می خواهد برود و هم از درون صندلی پرت می کند آن هم به خاطر یک مترجم که مورد تایید و اعتماد باشگاه استقلال نیست!
استرا مترجمی را می خواهد که برخی بازیکنان می گویند حرف هایش را نمی فهمند، او مترجمی را می خواهد که با معاون مستعفی قبلی معاملات رسمی داشته . او مترجمی را می خواهد که مورد اعتماد فتحی نیست اما پافشاری می کند، هم پافشاری می کند و هم از ایتالیا هواداران استقلال را در صف جنگ با فتحی قرار می دهد و این اصلا خوب نیست. 
نه به عنوان مدافع فتحی - که از او انتقادهای بسیاری داشته و داریم- بلکه به عنوان یک رسانه ای و خبرنگار می نویسیم که مربی باید به باشگاهی با قدمت استقلال احترام بگذارد و هوادار را مدام و هر روز روبروی باشگاه استقلال قرار ندهد.

اینجا زندان نیست از ایتالیا خط ندهند!
از ایتالیا نباید خط داده شود. اینجا نه زندان است آنطور که گازتا می نویسد نه بدون استرا می میرد. مجموعه ورزشی انقلاب در دست استراماچونی است و قبلا از آن بازدید هم کرده بود. هم خودش و هم دستیارانش. بازیکنان را هم خودش دیده و حتی در مصاحبه ای پسندیده است. استقلال هم باید به ارکان خودش اعتماد داشته باشد و اگر استراماچونی واقعا قصد کمک و سربلندی خودش و استقلال را دارد می تواند به احترام باشگاه استقلال درخواست مترجم دیگری را بدهد نه اینکه روی یک مترجم اینهمه اصرار داشته باشد. 
فتحی تقریبا تنها مانده است. هوادار استقلال نتیجه می خواهد و حق هم دارد اما این نباید دلیلی باشد برای فشار بیش از حد استراماچونی که در همان هفته اول کاری کرد که خیلی ها گفتند «او نمی خواهد در ایران بماند و ترجیح می دهد از استقلال برود»!
هوادار استرای خوشتیپ و دلیلای همپا را به عنوان همسر سرمربی دوست دارد اما خط دادن به آنها از ایتالیا همیشه پشت دیوارهای سنگی باقی نمی ماند و به مرور زمان هوادار متوجه تناقض ها می شود. این روزها البته اسامی دهان پرکنی چون گازتا دلو اسپور و پاستور لو و توئیتر دی ماتزیو که دفعه قبل تهدید به رفتن استراماچونی کرد، جذاب به نظر می رسد اما اگر هوادار خیال کند که این خط ها از تهران به ایتالیا می رسند و آنجا بازنشر می شوند خود استرا هم در امان از خشم هوادار نخواهد بود.

استقلال از اینتر میلان کوچکتر نیست 
باشگاه استقلال در سطح قاره آسیا از اینترمیلان در سطح قاره اروپا اگر بزرگتر نباشد کوچکتر نیست، اینجا هم قواعد خاصی حکم فرما باید باشد که البته مقابل برخی از آنها فتحی کوتاه آمده اما استراماچونی باید بداند که اینجا هم مثل اینترمیلان قواعدی دارد و اصولی. 
موضوع مترجم اصلا موضوع بزرگی نیست و با کوتاه آمدن استراماچونی و تعویض نفر  به شکلی که حس اعتماد باشگاه استقلال هم جلب شود، موضوع حل شدنی است. این موضوعی نیست که به گازتا بکشد و تصویرش در جهان پخش شود و صندلی برایش پرتاب شود. 
در مورد بازیکن خریدن هم همینطور است. استراماچونی همانطور که نمی تواند از اینتر میلان توقع خرید رونالدو و مسی را داشته باشد اینجا هم محدودیت های مالی وجود دارد که ممکن است اجازه ندهد فتحی دست در جیب کند و بازیکن هفتصد هزار دلاری برای استرا بخرد( ما از بخش اقتصادی باشگاه بی اطلاع هستیم اما به هر حال برای خرید بازیکن بخش اقتصادی هم باید نظر بدهد). 
استرا باید بداند اینجا استقلال است با دو ستاره روی سینه و دو قهرمانی در آسیا. 

چیزی که زیاد است مترجم
اگر استرا نخواهد اندکی کوتاه بیاید و مدام هوادار را جلوی باشگاه قراردهد ممکن است خیلی زود دفتر خاطراتش در ایران به اتمام برسد چون با اختلاف نمی توان موفق شد – همانطور که پارسال نشد - و برای موفقیت باید متحد بود.

اگر کی روش شاکی شد حداقل پس از سه سال تحمل فریادش بلند شد، استرا اما در هفته اول رفتار عجیبی داشت که کمی مشکوک به نظر می رسد. انگار آمده تا زود برود! او در مورد مترجم که دیگر نباید اینهمه اصرار داشته باشد اینهمه مترجم زبان ایتالیایی و انگلیسی . چیزی که زیاد است مترجم!

بیشتر بخوانید:

چرا استراماچونی از بازیکنان جدید استقلال استفاده نکرد؟

 

 

تگ ها


آندره آ استراماچونی عصبانیت استراماچونی مترجم استراماچونی یادداشت اختصاصی محمد سررشته‌داری امیرحسین فتحی استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال