ژائو فلیکس؛ جواهر ۱۹ ساله پرتغالی

ژائو فلیکس ۱۹ ساله نام خود را به عنوان یکی از استعدادهای فعلی دنیای فوتبال مطرح کرده است....

ژائوفلیکس، ستاره جوان بنفیکا که اخیرا رونالدوی جدید نام گرفته باشگاه‌های زیادی را خواهان خود می‌بیند. فلیکس ۱۹ ساله پنجشنبه شب در لیگ اروپا هتریک کرد تا هر روز قیمتش بالاتر برود و حتی رکورد ۶۰ میلیون یورویی نقل و انتقالاتی یک بازیکن پرتغالی را بشکند. سایت ۹۰MIN درباره ژائو فلیکس ۵ نکته مهم  را بررسی کرده که با هم مرور می‌کنیم.
بند فسخ ۱۲۰ میلیون یورویی
لیورپولی‌ها جزو مهم‌ترین باشگاه‌های خواهان فلیکس بوده اما مبلغی که آن‌ها به ژائو پیشنهاد داده‌اند توسط باشگاه پرتغالی رد شد و حالا مشخص شده بند فسخ فلیکس ۱۲۰ میلیون یورو است که او را جزو گرانترین بازیکن‌های پرتغال می‌کند.
جواهر بازی‌های کامپیوتری
گل دقیقه ۸۶ او در دربی لیسبون یکی از لحظات مهم فوتبالی فلیکس است و تاثیر این گل بیشتر در بازی فیفا ۱۹ و نمره ۷۴ فعلی اوست. نکته جالب این است بسیاری اد وودوارد و مدیران منچستر را به استعدادیابی از روی بازی فیفا متهم می‌کنند و می‌گویند اگر نمره فلیکس در فیفا افزایش یابد فلیکس به یونایتد می‌پیوندد!
شهر ویسو
شهری که فلیکس در آن متولد شده شهر زادگاه پائولو سوساست که با یوونتوس و دورتموند در لیگ قهرمانان افتخارات زیادی به دست آورده است. فلیکس هم مانند سوسا یک هافبک وسط بود و می‌خواهد جا پای او بگذارد.
انتقال به تیم اصلی بنفیکا
فلیکس تا قبل از ۱۵ سالگی در تیم‌های پایه بنفیکا کار می‌کرد اما ۳ سال بعد به تیم اصلی منتقل شد. سبک بازی فلیکس فیزیکی نیست اما او توانایی‌های بدنی‌اش را تقویت کرده تا به آرامی بخواهد به ستاره اصلی دنیای فوتبال تبدیل شود.
قرارداد با وستهم
تابستان گذشته، ژائو در آستانه قرارداد با وستهم بود اما تصمیم گرفت تا سال ۲۰۲۳ با باشگاه بنفیکا قرارداد ببند تا با پیشرفت مناسب، پس از بنفیکا به یک باشگه اروپایی بپیوندد.

 

تگ ها


ژوآئو فلیکس بنفیکا Taça de Portugal فوتبال