ژاوی؛شخصیت مسی با چیزی که مردم فکر می‌کنند، فرق دارد

-ژاوی، هافبک کنونی السد قطر و اسطوره بارسلونا اعتراف کرد که بدنش دیگر به او اجازه بازی کردن نمی دهد و بدین ترتیب مطمئنا آخرین فصل بازیگری اش را پشت سر می گذارد ......

 ژاوی، هافبک کنونی السد قطر و اسطوره بارسلونا اعتراف کرد که بدنش دیگر به او اجازه بازی کردن نمی دهد و بدین ترتیب مطمئنا آخرین فصل بازیگری اش را پشت سر می گذارد.

اسطوره بارسلونا که 767 بار پیراهن این باشگاه را بر تن کرد، یکی از برترین هافبک های تاریخ فوتبال است که همه عناوین و افتخارات ممکن به عنوان بازیکن را کسب کرد. ژاوی در سال 2015 نهایتا با یک سه گانه از بارسا خداحافظی کرد و فوتبالش را در قطر ادامه داد. او حالا در سومین فصل حضورش در السد قطر از پایان دوران فوتبال و آغاز دوران مربی گری اش صحبت می کند. به گزارش مارکا، ژاوی می گوید:

در طول دوران فوتبالم خوش شانس بوده ام که مصدوم نشدم و حالا فکر می کنم به پایان خط نزدیک شده ام و فوتبالم در سراشیبی سقوط افتاده است. قطر این اجازه را داد تا اینجا ادامه دهم. حالا بیشتر خسته می شوم و ریکاوری کردن برایم دشوارتر است. مطمئنا آخرین فصل بازیگری ام را پشت سر می گذارم. برنامه ام این است که سال بعد مدرکم را گرفته و مربی شوم.

مسی؟ مردم می گویند لئو یک شخصیت خاص دارد؛ شخصیتی زمخت و محکم. اما این طور نیست. نه تا این اندازه که مردم فکر می کنند. لئو انسان بسیار ساده و بی آلایشی است. یک فرد کاملا عادی. او به عنوان یک فوتبالیست اما خاص است. بازیکنی که می تواند دریبل بزند؛ پاس بدهد؛ پاس آخر را ارسال کند؛ بازی تیم را سازماندهی کند؛ خطوط دفاعی حریف را بشکند؛ ضربات آزاد و پنالتی را بزند؛ از بیرون محوطه جریمه شوت زنی کند. او فوتبالیستی کامل است و در طول دوران فوتبالش همواره در حال پیشرفت بوده است. نه آرژانتین و نه بارسلونا نمی توانند به گونه ای بازی کنند که توپ برای ده دقیقه به پای لئو نخورد. او باید در بازی مشارکت داشته باشد. جای لئو دقیقا جایی است که توپ می رود

بارسلونا؟ واقعیت این است که بارسا در سال های اخیر بازیکنانی به خدمت گرفته که چندان به سبکش نمی خورند اما ما سبک مان را از دست نداده ایم. باشگاه مربیانی چون انریکه و والورده را به خدمت گرفته که فوتبال مدنظرشان، در DNA بارسلوناست. نسل کنونی بارسا متشکل از مسی، اینیستا، پیکه و بوسکتس در این ده سال همه چیز را برده اند و وضعیت به گونه ای است که هر گاه بارسا قهرمان لیگ قهرمانان اروپا نشود، برای هواداران یک شکست محسوب می شود. دو سال قبل، بارسا لیگ و جام حذفی را برد اما چون رئال مادرید قهرمان اروپا شد، بیلان کاری بارسا منفی تصور می شد.

 

تگ ها


اخبار روز لیونل مسی بارسلونا لالیگا فوتبال