ژاوی مقصر حال و روز بد بارسلونا را معرفی کرد

&#۱۶۰;ژاوی هرناندز یک نفر را مقصر اصلی شرایط کنونی بارسلونا می داند؛ پپ سگورا مدیر ورزشی سابق تیم کاتالان....

به گزارش "ورزش سه"، ژاوی از نزدیک به دو ماه پیش حانشین رونالد کومان روی نیمکت بارسلونا شده و هنوز نتوانسته نتایج موردانتظار را کسب کند. بارسا با او از لیگ قهرمانان کنار رفت و باید در لیگ اروپا به میدان برود. در لالیگا نیز تیم هفتم جدول است.

ژاوی در پایان بازی  بارسلونا و الچه که با برتری دقایق پایانی ۳-۲ آبی اناری ها همراه شد، به شکل غیرمستقیم به انتقاد از مدیران سابق بارسا پرداخت و شرایط نامطلوب کنونی را متوجه آنها کرد.

او در نشست خحبری خود گفت:« باید به سبک و فلسفه بازی بارسلونا برگردیم، چیزی که از دستش داده ایم. برایم خیلی عجیب است که روی تملک توپ کار نمی کنیم، به خصوص در خانه مان. این تنها راهی است که برای آینده باشگاه وجود دارد.»

خیلی ها تصور کردند که مشکل ژاوی با رونالد کومان مربی سابق بارساست اما آس گزارش داده است که ژاوی به هیچ وجه قصد سرزنش مربیان قبلی را نداشته بلکه "پپ سگورا"، مدیر ورزشی بارسا بین سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ را به خاطر تصمیمات و سیاست های غلطش، عامل اصلی تغییر مسیر بارسا می داند.

در حقیقت پپ سگورا در دوران مدیریتش بازیکنانی را جذب کرد که با شیوه تیکی تاکا فاصله داشتند و به این ترتیب سبک بازی بارسلونا به تدریج تغییر پیدا کرد. در حقیقت جوزپ بارتومئو رئیس وقت بارسا در آن زمان فردی را در نقش مدیر ورزشی استخدام کرده بود که در نابود شدن سبک بازی بارسا یعنی تیکی تاکا نقش مهمی داشته است.

ژاوی این روزها در تلاش است تا بارسلونا را به فلسفه همیشگی اش برگردانده و دوران خوش گذشته را تکرار کند.

تگ ها


ژاوی بارسلونا