ژاوی، هشتمین مانع؛ یک دهه صلابت برای سیمئونه

دیه گو سیمئونه امشب یک بار دیگر برابر بارسلونا قرار می‌گیرد و ژاوی هشتمین مربی آبی‌اناری‌هاست که در یک دهه اخیر ال چولو را به چالش می کشد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، امروز از ساعت ۱۸.۴۵ در نوکمپ بارسلونا میزبان اتلتیکو است. حساس ترین بازی هفته ۲۳ لالیگا که جدالی بین دو سبک و ایده کاملا متفاوت فوتبالی است. مبحثی که ژاوی و دیه گو سیمئونه هر دو در نشست خبری دیروز خود به آن اشاره کردند.

سیمئونه در نیمه های فصل ۱۲-۲۰۱۱ بود که به عنوان سرمربی اتلتیکو برگزیده شد و در ۱۰ سال گذشته با هفت مربی بارسا روبرو شده و ژاوی هشتمین مربی بارسلوناست که امروز برابر ال چولو قرار می گیرد. در یک دهه گذشته هر اندازه سیمئونه جایگاهی مستحکم در اتلتیکو داشته، بارسا شرایطی متفاوت با مربیانش را تجربه کرده است.

سیمئونه برابر بارسا و مربیانش اغلب شکست خورده اما در ۵ بازی اخیر هرگز برابر بارسا باختی را تجربه نکرده و در ۳ بازی متوالی نیز دروازه اتلتیکو بسته مانده است.

اولین بار سیمئونه برابر بارسای پپ گواردیولا قرار گرفت. بهترین بارسلونای تاریخ که به تازگی شش‌گانه را فتح کرده بود و برابر این تیم بازنده شد. فصل بعد او دو بار برابر بارسایی قرار گرفت که تیتو ویلانوا را روی نیمکت خود می دید و هر دو بار نیز شکست خورد.

فصل ۱۴-۲۰۱۳ تاتا مارتینو مربی بارسلونا شد و سیمئونه بهترین نتایج را برابر بارسا کسب کرد. شش رویاریویی که حاصلش  ۵ تساوی و یک برد بود. تساوی روز پایانی لالیگا در نوکمپ برای سیمئونه و اتلتیکو طعم قهرمانی لالیگا را داشت و تنها برد سیمئونه برابر مارتینو نیز به منزله صعود به نیمه نهایی لیگ قهرمانان بود.

سپس لوئیز انریکه بین ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ هدایت بارسا را قبول کرد. ۱۲ مصاب بین سیمئونه و انریکه و حاصل آن یک برد برای سیمئونه، ۲ تساوی و ۹ باخت بود. همان یک پیروزی باعث شد اتلتیکو فصل ۱۶-۲۰۱۵ راهی نیمه نهایی لیگ قهرمانان شود.

ارنستو والورده سال ۲۰۱۷ جانشین انریکه شد و او ۶ بار برابر اتلتیکوی سیمئونه قرار گرفت. حاصل کار یک برد برای اتلتیکو، دو تساوی و سه باخت بود. پیروزی اتلتیکو در نیمه نهایی سوپرکاپ ژانویه ۲۰۲۰ باعث برکناری والورده شد.

سپس کیکه ستین و رونالد کومان روی نیمکت بارسا نشستند. سیمئونه بارسای سیتین را مغلوب کرد و در ۳ رویارویی با کومان نیز ۲ برد و یک تساوی را کسب کرد.

امشب و برابر بارسای ژاوی حاصل کار چه خواهد بود؟

تگ ها


رونالد کومان تیم ملی اسپانیا لوئیس انریکه مارتینز ارنستو والورده جراردو مارتینو تیم ملی آرژانتین کیکه ستین ژاوی دیگو سیمئونه اتلتیکو مادرید پپ گواردیولا فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال