ژاوی و یک مانع بزرگ در راه هدایت بارسلونا

به نظر می رسد که راضی شدن سران السد بزرگ‌ترین چالش ژاوی در راه هدایت بارسلونا خواهد بود....

به گزارش "ورزش سه"، ژاوی در سال ۲۰۱۵ به عنوان بازیکن به السد آمد. در واقع مجموع دوران بازیکن و مربی بودن او در این باشگاه بیش از شش سال به طول انجامیده است. قرارداد قبلی ژاوی با السد تا سال ۲۰۱۹ اعتبار داشت اما این اسپانیایی اخیراً آن را تا پایان جام جهانی ۲۰۲۲ قطر تمدید کرد.

حالا رونالد کومان از هدایت بارسلونا برکنار شده و به نظر می‌رسد که ژاوی اصلی ترین گزینه جانشینی سرمربی هلندی محسوب می شود. این بدان معناست که اسطوره بارسلونا باید با السد برای جدایی از این تیم به توافق برسد. البته که رابطه بین ژاوی و السد فراتر از قرارداد است اما به نظر می‌رسد که او امروز دیداری با سران باشگاه خواهد داشت تا برای جدایی و حضور روی نیمکت بارسلونا توافق انجام شود.

السد نمی تواند از خدماتی که ژاوی به این باشگاه کرده گله ای داشته باشد. ژاوی به عنوان بازیکن ۴ و در قامت مربی ۷ عنوان با السد کسب کرد. او همچنین این سه شنبه رکورد ۳۴ بازی بدون باخت در لیگ قطر را شکست. با این حال جدایی ژاوی از السد تنها به مسائل فوتبالی مربوط نمی‌شود و جنبه‌های خانوادگی هم دارد چرا که همسر او از حضور در دوحه کاملاً خوشحال است و و فرزندانش نیز در کشور قطر بزرگ شده اند.

از طرف دیگر به طور قطع سران باشگاه السد از وضعیت تیم‌شان بسیار راضی بوده و نمی خواهند در این اوضاع چالش سختی را تجربه کنند اما در عین حال ژاوی هم به رابطه بسیار خوب خود با سران این باشگاه بسیار امیدوار است. در واقع این سرمربی اسپانیایی امیدوار است که السدی ها او را درک کرده و نهایتاً ژاوی بتواند هرچه سریعتر چمدان‌های خود را برای سفر به بارسلونا ببندد.

تگ ها


ژاوی بارسلونا السد قطر