ژاوی گفت اگر به رئال رفتی، دور من را خط بکش!

خاویر ساویولا یکی از بازیکنانی بود که پیراهن بارسلونا را با رئال مادرید عوض کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، خاویر ساویولا سال ۲۰۰۱ از ریورپلات به بارسلونا پیوست اما نتوانست انتظاراتی که از وی می رفت را برآورده کند.

پس از درخشش با آرژانتین در جام جهانی جوانان بود که ساویولا به عنوان یک پدیده جدید به بارسلونا پیوست اما به تدریج ثابت شد که خرید او اشتباه بوده است.

ساویولا سپس از بارسلونا به صورت قرضی به چند باشگاه دیگر از جمله سویا پیوست و پس از اتمام قراردادش با بارسا، سال ۲۰۰۷ پیراهن رئال مادرید را نیز به تن کرد.

ساویولا که زیر نظر فرانک رایکارد جایگاهش در بارسا را از دست داده بودt تابستان ۲۰۰۷ تصمیم گرفت راهی رئال شود و در مورد این مساله با ژاوی هرناندز نیز گفت و گو کرد.

ساویولا در مورد صحبت هایش با ژاوی به "ESPN" گفت:« به ژاوی گفتم می خواهم به رئال بروم و او در پاسخ گفت ببین، اصلا فکرش را هم نکن. تو نباید به رئال بروی چون اگر این کار را انجام بدهی، دوستی مثل من را از دست خواهی داد و دیگر روی من حساب نکن ولی من در جواب او گفتم، باید مسیرم را در فوتبال ادامه بدهم و در بارسا دیگر جایی برای من نیست.»

ساویولا و ژاوی دو مقطع در بارسا هم تیمی بودند. بین سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۴ و فصل ۰۷-۲۰۰۶. ستاره آرژانتینی با بارسا تنها یک سوپرکاپ اسپانیا را فتح کرد و در ۱۷۴ بازی ۷۲ گل زد و ۸ پاس گل هم داد ولی با پیراهن رئال یک لالیگا و یک سوپرکاپ به دست آورد و در ۳۱ بازی ۵ گل زد و یک پاس گل داد.

بیشتر بخوانید:

خوشحالی بارسلونا از رد پیشنهاد خیرخواهانه نیمار!

جدایی استعدادیاب نزدیک به نیمار از بارسلونا

 

 

تگ ها


ژاوی خاویر ساویولا رئال مادرید بارسلونا هلاس ورونا السد قطر فوتبال