ژاپنی‌‎ها به دنبال تاریخ‌سازی با سرمربی بومی

تیم ملی ژاپن که فردا پنجمین حضور خود در فینال جام ملت‌ها را تجربه خواهد کرد برای نخستین بار با یک سرمربی ژاپنی در این دیدار حضور خواهد یافت....

تیم ملی ژاپن که فردا پنجمین حضور خود در فینال جام ملت‌ها را تجربه خواهد کرد برای نخستین بار با یک سرمربی ژاپنی در این دیدار حضور خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار مدال، ژاپن فردا در فینال جام ملت‌های آسیا به مصاف قطر خواهد رفت و این پنجمین حضور ژاپنی‌ها در فینال این بازی‌ها خواهد بود. ژاپن پیش از این در سال‌های 1992، 2000، 2004 و 2011 در فینال جام ملت‌ها حضور یافته و در هر 4 دوره نیز قهرمانی آسیا شده است.
آنچه فینال فردا را برای ژاپنی‌ها نسبت به 4 فینال قبلی متفاوت کرده، حضور یک سرمربی ژاپنی در راس کادر فنی این تیم برخلاف 4 دوره گذشته است. سامورایی‌ها در سال 1992 همراه با هانس اوفت هلندی قهرمان آسیا شد و در سال 2000 با فیلیپ تروسیه فرانسوی قهرمانی را جشن گرفت. در سال 2004 ژاپنی‌ها با زیکوی برزیلی قهرمان آسیا شدند و در سال 2011 نیز آلبرتو زاکه‌رونی ایتالیایی سامورایی‌ها را در به قهرمانی آسیا رساند. حال برای نخستین بار هاجیمه موریاسوی ژاپنی موفق شده پرافتخارترین تیم قاره کهن را به فینال جام ملت‌ها برساند و امیدوار است تا در بازی فردا، پنجمین قهرمانی قاره را برای ژاپنی‌ها به ارمغان بیاورد.