ژاپن – قطر/ پرده پایانی جام هفدهم

فینال جام ملت‌ها فردا انجام خواهد شد...

فینال جام ملت‌ها فردا انجام خواهد شد


ژاپن و قطر در فینال جام ملت‌های آسیا فردا به میدان خواهند رفت.

به گزارش خبرنگار مدال، ژاپن و قطر در فینال جام ملت‌های آسیا فردا مقابل هم به میدان خواهند رفت.
اطلاعات بازی:
ساعت: 17:30/جمعه 12 بهمن/ورزشگاه زاید اسپورتس ابوظبی
تیم داوری:
داور وسط: روشن ایرماتوف (ازبکستان)/کمک داوران: عبدالحمید رسولوف و جهانگیر سعیدوف (ازبکستان/داور چهارم: ما نینگ (چین)/VAR: پائولو والری (ایتالیا)، محمد بن جهاری (سنگاپور) و کریستوفر بیث (استرالیا)
نمای بازی:
در آخرین بازی از هفدهمین دوره جام ملت‌ها، فردا ژاپن به مصاف قطر خواهد رفت. ژاپنی که تیم ملی ایران را در نیمه نهایی با حساب 3 بر 0 مغلوب کرده حال به در فینال به دنبال پیروزی خواهد بود تا با 5 قهرمانی با اختلاف پرافتخارترین تیم قاره کهن لقب بگیرد. ژاپن سابقه قهرمانی آسیا را در سال‌های 1992، 2000، 2004 و 2011 داشته و تا بدین جای جام از سد ترکمنستان، عمان و ازبکستان در مرحله گروهی و عربستان، ویتنام و ایران در مرحله حذفی گذشته است. در سوی دیگر تیم یکدست و جوان قطر قرار دارد که تمامی رکوردهای این دوره از بازی‌ها را از آن خود کرده است. با نسلی جوان قطر تا بدین جا در مرحله گروهی از سد لبنان، کره شمالی و عربستان گذشته و در مرحله حذفی، عراق، کره جنوبی و امارات را مغلوب کرده است. قطر نخستین حضور خود در فینال جام ملت‌‎های آسیا را تجربه می‌کند و در تلاش است تا با کسب قهرمانی در این بازی‌ها، از هم اکنون قدرتمندانه به استقبال جام جهانی 2022 برود.
چهره‌های برتر:
یویا اوساکو و تاکومی مینامینو دو ستاره ترکیب ژاپن هستند و اکرم عفیف و المعز علی نقشی مشابه در ترکیب قطر دارند.
ترکیب احتمالی ژاپن:
شوئیچی گوندا، تومواکی ماکینو، مایا یوشیدا، هیروکی ساکای، یوتو ناگاموتو، واتارو اندو، گاکو شیباساکی، ریتسو دوان، گنکی هاراگوچی، تاکومی مینامینو و یویا اوساکو
ترکیب احتمالی قطر:
سعد الشیب، طارق سلمان، بسام الراوی، پدرو میگل، عبدالکریم حسن، بوعلام خوخی، عاصم مادیبو، عبدالعزیز حاتم، اکرم عفیف، حسن الهیدوس و المعز علی
تقابل‌های قبلی:
دو تیم پیش از این 9 بار مقابل هم به میدان رفته‌اند که سهم ژاپن 3 پیروزی بوده و قطر در 2 بازی به برتری رسیده و 4 بازی نیز با تساوی خاتمه یافته است.