ژاپن هم انصراف داد؛ جهانی صربستان لغو می شود؟

با انصراف تیم ملی کشتی ژاپن از حضور در مسابقات جهانی ۲۰۲۰ احتمال لغو این رقابت ها افزایش پیدا کرد....

به گزارش "ورزش سه"، با اینکه در اعلام اولیه اتحادیه جهانی کشتی اکثر کشورهای مدعی اعلام آمادگی خود را برای حضور در مسابقات جهانی کشتی ۲۰۲۰ در صربستان اعلام کردند، این روزها شاهد انصراف برخی از تیم های مدعی هستیم.


چند روز قبل آمریکایی ها بعد از نظرسنجی از کشتی گیران و مربیان خود تصمیم به انصراف خود را رسما اعلام کردند. حالا هم نوبت به ژاپن رسیده که اعلام کند حاضر نیست در مسابقات جهانی ۲۰۲۰ به میزبانی بلگراد شرکت کند و خودش را برای المپیک توکیو آماده خواهد کرد.


از سوی دیگر برخی اخبار از احتمال انصراف تیم های ارمنستان و جمهوری آذربایجان به دلیل جنگ نظامی بین این دو کشور حکایت دارند. 
این در حالی است که تیم ملی کشتی ایران اعلام کرده در مسابقات حاضر خواهد شد و قرار است روز پنجشنبه هم انتخابی در تمامی اوزان کشتی آزاد و فرنگی برگزار شود. 


بعید است با چنین شرایطی اتحادیه جهانی که گفته طی روزهای آینده تصمیم نهایی را برای برگزاری یا عدم برگزاری مسابقات جهانی ۲۰۲۰ می گیرد، مجوز برگزاری مسابقات را بدهد.
دیروز محمد ابراهیم امامی، سخنگوی فدراسیون کشتی به "ورزش سه" گفته بود یکی از شرایط برگزاری مسابقات جهانی، حضور ۷۰ درصد تیم های سال گذشته و ۸ تیم از ۱۰ برتر رقابت ها در سال قبل به شمار می رود.

تگ ها


کشتی