ژشت عجیب مورینیو؛ طعمه پدرِ داور بود!

گاهی برای ریشه یابی طعنه های ژوزه مورینیو نیاز به رجوع به تاریخ و مرور اتفاقات گذشته است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، نتایج نه چندان خوب ژوزه مورینیو روی نیمکت رم ادامه دارد و جالوروسی دیشب در شرایطی که فاصله ای تا شکست مقابل ورونا نداشت، در دقایق پایانی دو بار به گل رسیده و در نهایت از باخت فرار کرد. اما ژوزه مورینیو که به شدت به تصمیمات داوری معترض بوده و در نهایت اخراج هم شد، در یک صحنه با ژست تلفن صحبت کردن به عملکرد داور این دیدار لوکا پایرتو اعتراض کرده و در نهایت نیمکت تیمش را نیز ترک کرد.
اما چرا ژست تلفن صحبت کردن؟ خب برای اینکه بدانیم در ذهن ژوزه مورینیو چه چیزی گذشته، باید به اتفاقات گذشته رجوع کنیم تا متوجه شویک این ژست در واقع ریشه در تاریخچه داوری های پرحاشیه در سری آ دارد. مورینیو در واقع به طور خاص به یک رسوایی داوری قدیمی ایتالیایی به نام کالچوپولی اشاره داشته است. 
جایی که لو رفتن ارتباط مدیران برخی تیم ها به خصوص یوونتوس با داوران در سال 2006 باعث شد عناوین قهرمانی این تیم پس گرفته شده و بیانکونری به دسته دوم فوتبال ایتالیا سقوط کند. پیر لوییجی پایرتو پدر داور مسابقه روز شنبه رم، لوکا پایرتو بود که در بین داوران محروم کالچوپولی جای داشته و در واقع خطاب مورینیو به پدر داور دیشب تیمش بوده و خواسته نشان دهد این اشتباهات داوری عمدی بوده و البته این موضوع ریشه خانوادگی دارد.
جالب اینجاست پیر لوییجی پایرتو در تاریخ پنج اسفند سال 1379 به تهران نیز سفر کرده و قضاوت دربی بین استقلال و پرسپولیس را بر عهده داشت. البته بعد از جنجال شدید دی ماه 79، فدراسیون یک داور بزرگ را برای آن دربی به تهران آورد و البته پایرتو قضاوت خوبی هم داشت. 

 

تگ ها


فوتبال جهان ژوزه مورینیو رم سری آ فوتبال