ژنرال و فقط ۱۷ برد تا هزارتایی شدن ! (عکس)

امیر قلعه نویی با کسب ۵۱ امتیاز دیگر می‌تواند به کسب هزارمین امتیاز در تاریخ دوران مربیگری‌اش دست یابد....

به گزارش "ورزش سه"، بازی سپاهان برابر گل گهر سیرجان وقتی به کولیگ تایم اول در دقیقه ۳۰ رسید، شاگردان امیرقلعه‌نویی با دو گل پیش افتاده بودند و مسابقه‌ای کاملا یکطرفه را شکل داده بودند.


این البته چیزی غریبه برای تیم‌های تحت هدایت امیرقلعه نویی مربی کاربلد فوتبال ایران به شمار نمی‌رود و او با نمایشی که شاگردانش ارائه کردند، از پساکرونا هم به سلامت عبور کرد و با کسب سه امتیاز دیگر مجموع امتیازاتش در زمان مربیگری‌ را به عدد ۹۴۹ رساند.


قلعه‌نویی برای رسیدن به این تعداد امتیاز که تنها ۵۱ امتیاز با رسیدن او به هزار امتیاز در لیگ برتر فاصله دارد، روزهای شیرین و پرهیجان و در سوی مقابلش، لحظات پراسترس و تلخ زیادی را پشت سر گذاشته است. او دوران مربیگری را پس از سپری کردن روزهای پا به توپ شدن در میانه زمین با برق شیراز در سال ۱۳۸۰ آغاز کرد و سپس به ترتیب در تیم های استقلال تهران، استقلال اهواز، استقلال تهران، مس کرمان، استقلال تهران، سپاهان، تراکتور، استقلال، تراکتور، ذوب‌آهن و درنهایت سپاهان نفر اصلی کادر فنی بوده و فراز و نشیب های زیادی را تا دیدار هفته بیست و دوم لیگ نوزدهم برابر گل گهر سیرجان در نقش جهان تجربه کرده است.


ژنرال استقلالی‌ها که هنوز هم پرافتخارترین مربی فوتبال ایران با کسب ۵ قهرمانی در لیگ برتر (۳ قهرمانی با استقلال و ۲ قهرمانی با سپاهان) به شمار می رود، طی این سال‌های متمادی اگرچه تعداد قهرمانی‌‌هایش بیشتر از عدد ۵ نشده، ولی همواره تیم های مقتدر و قابل احترامی داشته که تا آخرین دیدارهای لیگ، موی دماغ قهرمان بوده اند.


قلعه‌نویی حالا به امتیاز ۹۴۹ رسیده و فصل بعد می تواند هزار امتیازی شود و رکوردی دست نیافتنی را در فوتبال ایران ثبت کند؛ ارزش کار او وقتی بیشتر مشخص می شود که بدانیم دومین مربی از این حیث مجید جلالی است که طی همین دوران یک مربی فعال بوده و تعداد امتیازاتش به ۵۵۹ رسیده است.

ثبت چنین آماری برای هر فردی حتی اگر وانمود کند به آن اهمیتی نمی‌دهد، یک شادی عجیب درونی ایجاد می‌کند ولی قلعه‌نویی همچنان درگیر همان روزهای پرفراز و نشیب و لحظات تلخ و شیرین است و عکس هایی که از او در پیروزی نه چندان دشوار برابر گل‌گهر به ثبت رسید، این موضوع را آشکار می‌کند؛ پس او همچنان با تمام توان، در حال رقم زدن نتیجه موردنظر، در یکی از سخت‌ترین و پرچالش‌ترین فصول مربیگری‌‌اش قرار دارد و به آینده می‌اندیشد نه رکوردهایی که به نام خودش زده...

تگ ها


فولادمبارکه سپاهان امیر قلعه نویی