ژوائو فلیکس؛ رونالدویی برای آینده

پدیده این روزهای فوتبال اروپا کسی نیست جز ژوائو فلیکس؛ پسر 19ساله بنفیکا...

پدیده این روزهای فوتبال اروپا کسی نیست جز ژوائو فلیکس؛ پسر 19ساله بنفیکا

همه او را با کریستیانو رونالدو مقایسه می‌کندد. ژوائو فلیکس، مهاجمی که پنجشنبه همین هفته وقتی روبه‌روی اینتراخت فرانکفورت قرار گرفت و در لیگ اروپا هت‌تریک کرد، تنها 19سال و 152 روز سن داشت. پدیده‌ای که همان شب تبدیل شد به جوانترین بازیکنی که در تاریخ لیگ اروپا موفق شده هت تریک کند.

اما چندماه قبل داستان خیلی متفاوت بود. ژوائو فلیکس از تیم دوم بنفیکا به تیم اصلی آمد و شماره 79 را به او دادند. شماره‌ای که معمولا به بازیکنانی می‌رسد که فرصتی برای بازی در لیگ ندارند. اما فلیکس جوان آنقدر گل زد و درخشید که حالا مشتریان جدی‌ای مثل یوونتوس و رئال مادرید را خواهانش می‌بیند. مادریدی‌ها به دنبال نسخه‌ای دیگر از رونالدو می‌گردند و فرقی نمی‌کند که این نسخه دیگر ادن هازارد از چلسی باشد یا ژوائو فلیکس جوان اول این روزهای فوتبال اروپا. یوونتوس هم به قدری تحت تاثیر او قرار گرفته که مدیران باشگاه به دنبال فروش پائولو دیبالا برای جور کردن هزینه‌های جذب او هستند.

پسری که شش ماه پیش هیچ کس او را نمی‌شناخت و این روزها حتی برچسب قیمت 100میلیون یورویی که بنفیکا رویش گذاشته، نمی‌تواند باشگاههایی مثل رئال و یوونتوس را منصرف کند.