ژوزه مورینیو: هنوز بسیار جوان هستم

ژوزه مورینیو، سرمربی پرتغالی تاتنهام معتقد است افزایش سن باعث پیشرفت او شده است....


به گزارش "ورزش سه"، بر خلاف یک دهه اول دوران مربیگری، ژوزه مورینیو در فصول اخیر کمتر موفق به فتح جام شده و به همین دلیل برخی دوران مربیگری او را تمام شده تلقی می کنند. اما سرمربی پرتغالی مخالف این عقاید بوده و تاکید کرد فاکتور سن در صورت حفظ شدن انگیزه به پیشرفت یک سرمربی نیز کمک می کند.

ژوزه مورینیو گفت: "من در مسیر مربیگری بهتر شده ام و هنوز بسیار جوان هستم. مردم فکر می کنند من مسن هستم، زیرا از سال ۲۰۰۲ در این سطح از مربیگری کار کرده ام. در شغل مربیگری هر چه باتجربه تر شوید کیفیت کار شما افزایش می یابد و من برای این عرصه هنوز هم جوان هستم و سن و سالی ندارم.

من دیگر واکنش های تند نشان نداده و بیشتر احساساتم را کنترل می کنم. حالا من بهتر فکر می کنم بهتر تصمیم می گیرم. فکر می کنم به عنوان یک سرمربی هرچه سن شما بالاتر می رود باتجربه تر عمل می کنید. شما بازیکن نیستید و نیازی ندارید آمادگی بدن تان را حفظ کنید. شما برای بهتر شدن تنها به مغز خود احتیاج دارید. من نیازی به دویدن و پرش ندارم و قرار نیست ۹۰ دقیقه بدوم. پس من تصور می کنم تا انگیزه یک سرمربی از بین نرود، افزایش سن تنها باعث پیشرفت او خواهد شد."

تگ ها


ژوزه مورینیو تاتنهام