ژیرو: یک فرانسوی یا مودریچ باید برنده توپ طلا شود

مهاجم فرانسوی عقیده دارد جایزه توپ طلا مهم تر از مرد سال فیفا است. به گزارش مدال، اولیویه ژیرو با کم اهمیت خواندن ......

مهاجم فرانسوی عقیده دارد جایزه توپ طلا مهم تر از مرد سال فیفا است.

به گزارش مدال، اولیویه ژیرو با کم اهمیت خواندن جایزه برترین بازیکن فیفا، معتقد است یک بازیکن فرانسوی یا لوکا مودریچ باید برنده توپ طلای امسال باشند. 

فیفا در روز دوشنبه نام کریس رونالدو، محمد صلاح و لوکا مودریج را به عنوان نامزدهای نهایی عنوان برترین بازیکن سال معرفی کرد. بسیاری از نبود نام لیونل مسی در این فهرست شوکه شدند. عده دیگری نیز عقیده داشتند آنتوان گریزمن یا کیلیان ام‌باپه به واسطه قهرمانی با فرانسه در جام جهانی باید در این فهرست قرار می‌گرفتند. 

اما ژیرو فکر می‌کند که توپ طلا همچنان مهم ترین جایزه دنیای فوتبال است. وی در گفتگویی با لوپاریزین اذعان داشت:

شگفت انگیز است، اما اگر بخواهم صادق باشم، باید بگویم اهمیت چندانی برای این جایزه (برترین بازیکن سال فیفا) قائل نیستم. من تنها به توپ طلا علاقه دارم.

برنده توپ طلا باید یکی از بازیکنان فرانسه یا لوکا مودریچ باشد. اگر می‌توانستم همین الان رای دهم، به یکی از هم تیمی هایم رای می‌دادم. البته نمی‌گویم کدام یک از آن ها! 

کیلیان ام‌باپه نمایش درخشانی در جام جهانی ۲۰۱۸ داشت. اوج درخشش او دیدار با آرژانتین در مرحله یک هشتم نهایی بود که او توانست دو گل به ثمر برساند. 

وقتی از ژیرو سوال شد آیا ام‌باپه او را شگفت زده می‌کند، او چنین پاسخی داد:

مگر می‌شود شگفت زده نشد؟ استعداد و بلوغ او در این سن مسحور کننده است. در این سن و سال، کمتر بازیکنی به توانایی ام‌باپه دیده ام. شاید تنها بتوانم او را با تیری آنری، زمانی که هم‌سن ام‌باپه بود، مقایسه کنم.

تگ ها


اخبار روز اولیویر ژیرو فوتبال