ژیمناستیک در سال ۱۳۹۹

ژیمناستیک ایران در حالی سال ۹۹ را به پایان رساند که مسابقات کسب سهمیه المپیک برگزار نشد تا انتظار برای حضور نماینده کشورمان در توکیو تا سال ۱۴۰۰ ادامه پیدا کند....

به گزارش "ورزش سه" به نقل از تسنیم، سال ۹۹ در حالی به پایان رسید که انتظار می‌رفت فعالیت‌های بیشتری در رشته ژیمناستیک صورت بگیرد، اما این اتفاق به دلایل مختلف رخ نداد تا حرکت این رشته روی یک خط صاف و بدون صعود و فرود باشد.

در سال ۹۹ اتفاق قابل توجهی در ژیمناستیک کشور رخ نداد و شاید به زحمت بتوان به چند مورد اشاره کرد.

* لغو مسابقات به دلیل شیوع کرونا

یکی از مواردی که در سال ۹۹ در روند فعالیت‌های ژیمناستیک تاثیرگذار بود، لغو پیاپی مسابقات در سطح آسیا و جهان بود. در اوایل اردیبهشت قرار بود مسابقات قهرمانی آسیا برگزار شود، اما به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد. این اتفاق در برای مسابقات جهانی ایروبیک و همچنین جام جهانی قطر نیز که یکی از مراحل کسب سهمیه المپیک بود، رخ داد تا ژیمناستیک ایران سال بسیار کم‌رقابتی را داشته باشد.

* ادامه انتظار برای کسب سهمیه المپیک

جام جهانی قطر تاثیر زیادی در روند کسب سهمیه المپیک داشت و حضور در این رویداد و کسب رتبه خوبی، شانس سعیدرضا کیخا برای المپیکی شدن را بالا می‌برد، اما لغو آن باعث شد تا همه چیز در حالت خلأ بماند. فدراسیون جهانی هنوز روند تعیین نفرات باقیمانده برای حضور در المپیک را اعلام نکرده و همین مسئله باعث شده تا همه چیز به سال ۱۴۰۰ موکول شود.

* انتصاب دبیر پس از ۴ ماه

یکی از اتفاقات مهم برای ژیمناستیک در سال ۹۹ انتصاب سرپرست دبیری بود. در بهمن ماه پس از استعفای محسن سلیمانی که با فشار وزارت ورزش  رخ داد، زهرا اینچه‌درگاهی نزدیک به چهار ماه فدراسیون متبوعش را بدون دبیر اداره کرد و همین مسئله انتقاداتی را نیز به دنبال داشت.

سرانجام روز ۱۸ خرداد و پس از چهار ماه، حمید هاشمی به عنوان سرپرست دبیری منصوب شد.

* خیز ملی‌پوشان برای ریاست

یکی از موضوعات که در سال ۹۹ دیده شد، ریاست ملی‌پوشان سابق و فعلی در هیئت‌های استانی بود. یک ماه قبلی یعنی ۲۷ بهمن ماه عبدالله جامعی دارنده مدال برنز آسیا و یکی از ملی‌پوش حال حاضر کشورمان ریاست هیئت بوشهر را بر عهده گرفت و هادی خناری‌نژاد ملی‌پوش سابق نیز روز ۲۰ اسفند به عنوان رئیس هیئت ژیمناستیک مازندران انتخاب شد.

حضور این ژیمناست‌ها در حالی بود که سعیدرضا کیخا دیگر ملی‌پوش ایران که باید تمرکزش بر روی کسب سهمیه المپیک باشد، برای ریاست هیئت استان فارس ثبت‌نام کرده است.

تگ ها


ژیمناستیک