کابوس بارسلونا در فهرست فروش تابستانی لیورپول

دیووک اوریگی پس از شش سال از پیوستن به لیورپول از این باشگاه جدا خواهد شد....

به گزارش "ورزش سه"، لیورپول یکی از بدترین فصول یک دهه اخیر خود را پشت سر می گذارد. تیم تحت هدایت یورگن کلوپ در شش بازی خانگی اخیر خود شکست خورده و از هفت بازی اخیر خود نیز یک برد و شش شکست کسب کرده است.

فاصله قرمزها با سهمیه لیگ قهرمانان هشت امتیاز است و ادامه این روند منجر به از دست رفتن شانس حضور در لیگ قهرمانان فصل بعد خواهد شد(به شرط قهرمان نشدن در لیگ قهرمانان امسال).

در سالی که قرمزها شاهد مصدومیت سنگین مدافعان اصلی خود از جمله ویرژیل فن دایک و جو گومز بوده اند، خط حمله آتشین این تیم نیز نتوانسته ناجی شود.

طبق ادعای تایمز، لیورپولی ها برای تابستان پیش رو قصد خانه تکانی دارند و چندین بازیکن قدیمی در فهرست فروش قرار خواهند گرفت؛ از جمله ژردان شقیری، ژوئل ماتیپ، اکسلید چمبرلین و دیووک اوریگی.

اوریگی با وجود اینکه چندان نتوانسته برای لیورپول به میدان برود، به خاطر گل های حساسش بازیکنی محبوب میان هواداران است. او سال ۲۰۱۴ در حالی که تنها ۱۹ سال داشت، با قراردادی به ارزش ۱۲ میلیون یورو از لیل به لیورپول پیوست و پس از یک سال حضور قرضی در باشگاه قبلی خود از ۲۰۱۵ به جمع قرمزها اضافه شد. او فصل ۱۸-۲۰۱۷ را نیز قرضی برای ولفسبورگ بازی کرد ولی در فصل ۱۹-۲۰۱۸ بسیار تعیین کننده ظاهر شد.

او در نیمه نهایی لیگ قهرمانان ۲۰۱۹ و در بازی برگشت تاریخی برابر بارسا، گل چهارم و پیروز بخش قرمزها را به ثمر رساند و در فینال نیز گل دوم لیورپول را وارد دروازه تاتنهام کرد.

اوضاع اما برای ستاره بلژیکی در فصل جاری خوب پیش نرفته و به ندرت در ترکیب قرار گرفته است. در این مدت او ۱۵۷ بازی برای لیورپول انجام داده، ۳۵ گل زده و ۱۴ پاس گل نیز داده است.

اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، قهرمان آنفیلد و کابوس بارسا که تا ۲۰۲۴ نیز قرارداد دارد، پس از ۶ سال از لیورپول جدا می شود و فوتبالش را در تیمی دیگر ادامه خواهد داد.

تگ ها


دیووک اوریگی فوتبال جهان بارسلونا رئال مادرید لالیگا لیگ برتر فوتبال