کابوس کرونا دست‌بردار هواداران ایتالیایی نیست

قرار است در بازه زمانی ۱۶ تا ۲۳ ژانویه ظرفیت استادیوم های ایتالیا به پنج هزار نفر کاهش پیدا کند....

به گزارش "ورزش سه"، برخلاف سایر کشورها، پس از قرنطینه اولیه در مارس ۲۰۲۰، استادیوم های ایتالیا هرگز نتوانسته اند که با ظرفیت کامل پذیرای مسابقات باشند. البته چندی پیش این ظرفیت به ۷۵ درصد رسیده بود که آن هم با یک سری قوانین مانند واکسیناسیون و در دست داشتن تست منفی کرونا عملی شده بود.

با این حال در سال ۲۰۲۲ این میزان به ۵۰ درصد کاهش یافت. حتی پر شدن نیمی از ظرفیت ورزشگاه نیز با یک سری قوانین مانند رعایت فاصله اجتماعی و زدن‌ ماسک عملی شد تا مشخص شود که در ایتالیا چه وسواس خاصی در رابطه با این مسئله وجود دارد. نکته قابل توجه دیگر اینکه هواداران خواهان حضور در استادیوم حتماً باید واکسینه شده باشند و تنها تست منفی کافی نخواهد بود.

اما اکنون و با وجود گسترش نوع اومیکرون ویروس کرونا در اروپا و مشخصاً ایتالیا محدودیت‌ها به شکل قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند. در همین راستا قرار است مسابقات فوتبال در ایتالیا بین ۱۶ تا ۲۳ ژانویه تنها با حضور پنج هزار تماشاگر در استادیوم ها برگزار شود. البته این قانون دیدار سوپرجام ایتالیا بین دو تیم یوونتوس و اینتر را تحت تأثیر قرار نخواهد داد چرا که این بازی قرار است در تاریخ ۱۲ ژانویه برگزار شود؛ در واقع مشکلی برای پر شدن نیمی از استادیوم در این بازی وجود نخواهد داشت.

تگ ها


ویروس کرونا