کاتالونیا در تعلیق؛ آرژانتینیِ بی‌وفا یا وفادار؟

لیونل مسی اگر بارسلونا را ترک نکرده و دست‌کم یک سال دیگر در این تیم بازی کند می تواند به وفادارترین فوتبالیست حال حاضر اروپا تبدیل شود....

به گزارش "ورزش سه"، این هفته همه رسانه های ورزشی تحت الشعاع یک نام قرار داشتند: لیونل مسی. ماجرا از زمانی آغاز شد که فاش شد لئو با ارسال یک فکس به دفتر باشگاه بارسلونا اعلام کرده قصد جدایی دارد.

این نقطه شروع شایعات و بگو مگوهای جنجالی درباره آینده او و بارسلونا شد. فارغ از دعواهای حقوقی و کری خوانی‌های هواداری، در اینکه مسی یکی از وفادارترین بازیکنان بارسلونا و حتی اروپا بوده شکی وجود ندارد. مسی فوتبال حرفه ای را با بارسلونا شروع کرده و شانزده سال است که پیراهن آبی اناری این تیم را به تن می‌کند.

مسی در اولین سالهای فوتبالش در رده نوجوانان در باشگاه نیوولز اولد بویز آرژانتین بازی می کرد. تیم شهر زادگاهش روزاریو. اما او در سال ۲۰۰۱ به همراه پدرش چمدانهای خود را بست و به اسپانیا پرواز کرد تا به آکادمی لاماسیا، آکادمی جوانان مشهور و افسانه ای باشگاه بارسلونا ملحق شود.

سه سال بعد در اکتبر ۲۰۰۴ لئو مسی برای اولین بار با پیراهن تیم اول باشگاه بارسلونا به میدان رفت. از آن زمان تا امروز مسی شانزده سال است که در بارسا می درخشد و تا این لحظه برای تیم کاتالان ۷۳۰ بازی انجام داده و در این بازیها ۶۳۴ گل به ثمر رسانده.

مسی تا رسیدن به عنوان وفادارترین فوتبالیست اروپا، از میان فوتبالیست‌هایی که هنوز در حال بازی هستند و بازنشسته نشده‌اند، تنها به یک سال زمان نیاز دارد. در حال حاضر تنها یک نفر در اروپا فوتبال بازی می‌کند که بیشتر از مسی به باشگاهش وفادار بوده: ایگو آکینفیف سنگربان باشگاه زسکا مسکو.

آکنفیف هم فوتبالش را در زسکا شروع کرده و حالا ۱۷ سال و ۷ ماه و ۲۵ روز است که مدام با پیراهن این تیم به میدان رفته.

لیونل مسی با ۱۶ سال و ۷ ماه ۲۵ روز بازی برای بارسلونا در رتبه دوم قرار دارد و تنها یک سال دیگر بازی در بارسا او را وفادارترین فوتبالیست اروپا خواهد کرد.

مارک نوبل کاپیتان وستهام هم آماری مشابه مسی دارد. از نکات جالب دیگر این فهرست می توان به حضور سرخیو راموس کاپیتان رئال مادرید در رتبه نهم جدول اشاره کرد. او از زمان انتقالش به رئال از سویا تا کنون ۱۴ سال و ۱۱ ماه و ۲۶ روز است که پیراهن رئال را به تن داشته. مارسلو هم تیمی او هم با ۱۳ سال و ۷ ماه و ۲۵ روز در رتبه یازدهم قرار دارد.

از ستاره های بارسلونا سرخیو بوسکتس که او هم مثل مسی دست پرورده آکادمی لاماسیا است با ۱۳ سال و ۱ ماه و ۲۶ روز در رتبه چهاردهم جدول وفادارترین بازیکنان قرار گرفته.

تگ ها


لیونل مسی بارسلونا