کاراته قهرمانی جهان؛ نشان ارزشمند برنز بر گردن سارا بهمنیار

سارا بهمنیار با برتری در دیدار ردهبندی وزن ۵۰- کیلوگرم به مدال برنز دست یافت ......

سارا بهمنیار با برتری در دیدار رده‌بندی وزن ۵۰- کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

به گزارش مدال، پنجمین روز از بیست‌وچهارمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی جهان که از روز سه‌شنبه 15 آبان با حضور 1117 کاراته‌کا از 140 کشور در سالن 15 هزار نفری «ویزینک» مادرید آغاز شده بود، امروز با برگزاری دیدارهای رده‌بندی و فینال اوزان مختلف دنبال شد و سارا بهمنیار با برتری در دیدار رده‌بندی وزن 50- کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

 در دیدار رده‌بندی وزن 50- کیلوگرم، سارا بهمنیار به مصاف «تاتیانا ریبالچنکو» از روسیه رفت و با ارائه عملکردی بسیار خوب با نتیجه 5 بر صفر به برتری دست یافت تا به مدال برنز دست پیدا کند.

بهمنیار در بیست و چهارمین دوره مسابقات جهانی کاراته ابتدا در مرحله نخست با نتیجه 8 بر صفر از سد «ویکا کریستین» از لیتوانی عبور کرد. او در دور دوم نیز پس از تساوی صفر ــ صفر مقابل «ران ران لی» دارنده مدال نقره قهرمانی آسیا در سال 2018 در هانتی (با رأی داوران) به برتری رسید. قهرمان شایسته کشورمان در دیدار سوم نیز با نتیجه 3 بر یک مقابل «آیچا سایا» دارنده مدال نقره قهرمانی آفریقا در سال 2018 پیروز شد تا به دور چهارم صعود کند.

بهمنیار در این مرحله نیز به مصاف «سراب اوزچلیک» قهرمان جهان در سال 2014 و دارنده مدال‌های طلا، نقره و برنز اروپا پیکار کرد که در دیداری نزدیک و نفسگیر با نتیجه 3 بر 2 مغلوب کاراته‌کای باتجربه ترک شد. با صعود کاراته‌کای ترکیه‌ای به دیدار نهایی، بهمنیار شانس خود را در جدول شانس مجدد امتحان خواهد کرد. بهمنیار در جدول شانس مجدد با برتری 2 بر صفر مقابل «جلنا میلوچویچ» به دیدار رده‌بندی رسید.

پیش از این و در رقابت‌های امروز، کاراته ایران در وزن 84+ کیلوگرم توسط بهمن عسگری به مدال طلا، سجاد گنج‌زاده به مدال نقره و ذبیح‌الله پورشیب به مدال برنز دست یافته بود. 

تگ ها


اکستریم اسپورتس