کاراچیک نسخه زنان ملی‌پوش را در بلاروس پیچید

اردوی تیم ملی فوتبال زنان ایران به میزبانی کشور بلاروس، با ثبت دومین شکست متوالی این‌بار مقابل ازبکستان به پایان رسید....

به گزارش "ورزش سه" در دومین دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال زنان در فیفادی ماه ژوئن، که در اردوی آماده‌سازی ملی‌پوشان به میزبانی بلاروس برگزار می‌شد، از ساعت ۱۹:۳۰ شاگردان مریم ایراندوست مقابل تیم ملی فوتبال زنان ازبکستان در ورزشگاه دینامو مینسک بلاروس صف‌آرایی کردند؛ ازبک‌ها در جایگاه ۴۳ام رنکینگ فیفا و تیم ملی فوتبال زنان ایران در جایگاه هفتادم قرار دارند.

برخلاف بازی گذشته مقابل بلاروس، در مصاف با ازبکستان شاگردان ایراندوست بازی را بهتر شروع کردند و چمن مناسب ورزشگاه دینامو باعث شد تا کار روی زمین خوبی از سوی ملی‌پوشان فوتبال زنان ایران شکل گیرد؛ اما تجربه کاراچیک به کمک تیم ملی ازبکستان آمد و روی یک کار تیمی در دقیقه ۹ دروازه تیم ملی فوتبال زنان ایران باز شد. پس از این گل تمرکز شاگردان ایراندوست از دست رفت و توپ بیشتر در اختیار ازبک‌ها قرار گرفت.

در دقیقه ۲۹ تکل مشکوک هاجر دباغی درون محوطه جریمه باعث شد تا داور بازی پنالتی به سود ازبکستان اعلام کند و دباغی را با کارت زرد جریمه کند؛ پنالتی که کاراچیک تبدیل به گل دوم خودش و تیمش کرد.

در ادامه نیمه اول تلاش زیادی شاگردان ایراندوست برای گلزنی کردند، به ویژه فرصت طلایی برای افسانه چترنور که به بیرون رفت تا نیمه اول با برتری دو گله به پایان برسد.

با آغاز نیمه دوم، خیلی زود ازبک‌ها توانستند گل سوم را در دقیقه ۴۶ به ثمر برسانند؛ در دقیقه ۵۵ کاراچیک با پاس گل، پیروزی تیم خود را تکمیل کرد تا برتری ازبکستان به عدد چهار برسد.

در ادامه بازی، تلاش‌های دو تیم برای رسیدن به گل نافرجام بود تا این‌که در دقیقه ۷۲ گل پنجم وارد دروازه تیم ملی زنان ایران شد؛ در دقایق پایانی بازی شاگردان مریم ایراندوست چند فرصت گلزنی به دست آوردند اما در نهایت نتوانستند حداقل یکبار دروازه حریف را فرو بریزند و بارها افسانه چترنور در تله آفساید قرار گرفتند.

تا مصاف تیم‌های ملی فوتبال زنان ایران و ازبکستان با برتری پنج گله ازبک‌ها به پایان برسد و اردوی شاگردان ایراندوست در کشور بلاروس با دو شکست مقابل بلاروس و ازبکستان به پایان رسید.

یکی از نکات مهم بازی امشب مصدومیت چندباره رها یزدانی سنگربان تیم ملی فوتبال زنان ایران بود که در نهایت تلاش کرد تا پایان بازی خود را در زمین مسابقه نگه دارد.

تگ ها


فوتبال بانوان