کارشناسی داوری دیدار پرسپولیس و کاشیما از زبان عسگری

کارشناس داوری فوتبال میگوید تصمیمات داور در روند مصاف پرسپولیس و کاشیما به شکلی نبود که در نتیجه بازی تاثیر بگذارد ......

کارشناس داوری فوتبال می‌گوید تصمیمات داور در روند مصاف پرسپولیس و کاشیما به شکلی نبود که در نتیجه بازی تاثیر بگذارد.

به گزارش مدال، حسین عسگری کارشناس داوری فوتبال درباره عملکرد داروی فینال لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: داوری در مجموع نمره خوبی از این می‌گیرد. تیم داوری مدیریت و همکاری خوبی داشت و در موارد قابل توجهی کمک‌داورها به داوری در صحنه‌های بازی کمک شایانی کردند.

وی گفت: داوری در این بازی بدون اشتباه نبود اما اشتباهی نداشت که در روند بازی تاثیرگذار باشد. نتیجه بازی را خود دو تیم رقم زدند.

این کارشناس داوری درباره برخورد مصلح و بازیکن کاشیما در محوطه جریمه تیم کاشیما گفت: این صحنه نمی‌توانست خطا باشد چون شایان مصلح داشت بازیکن ژاپنی را شارژ می‌کرد و در مقابل این بازیکن ژاپنی هم این کار را انجام داد.

او ادامه داد: تکل محمد انصاری در نیمه اول می‌توانست داور کارت زرد بدهد که این کار را نکرد. کارت زردی که داور این بازی به بازیکن برزیلی کاشیما داد بی‌مورد بود و صحنه خاصی نبود که داور به او کارت بدهد.

عسگری در ادامه اظهار کرد: متاسفانه مشکل ما این است که در روند بازی اعتراضات بی‌موردی انجام می‌دهیم. صحنه‌های زیادی از بازی بود که بازیکنان پرسپولیس به عملکرد داور اعتراض داشتند اما این اعتراضات به هیچ عنوان درست نبود. پرسپولیسی‌ها می‌گویند تیم ژاپنی بازی جوانمردانه را رعایت نکرده‌ است. بازی جوانمردانه برای موقعی است که بازیکن کاملا مصدوم باشد اما این اتفاق نیفتاده است. جنجال سیدجلال در زمین بی‌مورد بود.

او ادامه داد: به طور کلی بازی جوانمردانه در بازی اجباری نیست. امیدوارم در این زمینه آموزش‌هایی داده شود که شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

عسگری در پایان اظهار کرد: داور در ۹۰ دقیقه بدون اشتباه نبود اما تصمیماتی که گرفت در روند بازی و نتیجه بازی تاثیری نداشت.

تگ ها


فوتبال