کارشناس تکواندو : خدابخشی باید مبارزه می‌کرد

نعیمی: باید همیشه به نظرات سرمربی احترام گذاشت کارشناس تکواندو تیم ملی اعزامی به م ......

نعیمی: باید همیشه به نظرات سرمربی احترام گذاشت

کارشناس تکواندو تیم ملی اعزامی به مسابقات جهانی را کم تجربه ولی مدعی و با انگیزه دانست هر چند کره جنوبی، آذربایجان و ازبکستان را حریفان سرسختی برشمرد.

به گزارش مدال به نقل از حسینعلی نعیمی در گفت وگو با ایسنا درباره اعلام نظرات نهایی تیم ملی تکواندو از سوی کادرفنی جهت حضور در مسابقات جهانی کره جنوبی، اظهار کرد: به نظرم تیم مدعی داریم. در وزن اول آرمین هادی پور تجربه مناسبی دارد. او مدال طلای آسیا را دارد و در مسابقات اخیر در یونان هم آماده نشان داد. در وزن دوم فرزان عاشورزاده به نظرم بهترین نتیجه را می تواند بگیرد. عاشورزاده در وزن دو نسبت به وزن سه عملکرد بهتری می تواند ارائه دهد. من معتقدم او در وزن سه نمی تواند نتیجه بگیرد. در وزن سوم میرهاشم حسینی جوان را داریم. حسینی با اینکه سن کمی دارد ولی بسیار باانگیزه است. حسینی در یونان طلا گرفت و پارسال در تایوان هم قهرمان شد و از لحاظ فیزیکی بی نظیر است ولی روحیه بالایی دارد.

وی افزود: در وزن چهارم ابوالفضل یعقوبی می تواند با تجربه ای که از زمین های جهانی کسب کرده چهره ای مدعی را از خود نشان دهد. یعقوبی برتر جهانی و جام جهانی و طلای نوجوانان جهان در مصر را در کارنامه دارد. نکته مثبت در بازی او روحیه جنگندگی بسیار بالای او است که نفس حریف را می گیرد. در میان وزن مسعود حجی زواره با تجربه را به کره جنوبی اعزام می کنیم. حجی زواره طلای دوره قبل وزن پنجم را در کارنامه اش دارد. هر چند او آسیب دیده بود و در مسابقات یونان هم بازی نکرد ولی همواره در مسابقات بهترین عملکرد را از خودش ارائه می دهد. در وزن ششم پوریا اصفهانیان معرفی شده است. او اولین تجربه جهانی را تجربه می کند. اصفهانیان طلای نوجوانان جهان و آسیا را دارد. با وجود اینکه رقابت های بین المللی زیادی را تجربه کرده است ولی اولین حضورش در مسابقات بزرگسالان را تجربه خواهد کرد. وزنی که اصفهانیان به روی شیاپ چانگ می رود وزن المپیکی است و نفرات اول و دوم المپیک هم حضور دارند. در وزن هفتم سعید رجبی جنگنده را در اختیار داریم. این وزن المپیکی نیست و رجبی می تواند مدال کسب کند. او طلای نوجوانان جهان را دارد و ویژگی بارزش این اس تکه از اول تا آخر می جنگد. در وزن آخر و هشتم سجاد مردانی پرافتخار و با تجربه بر روی شیاپ چانگ می رود. مردانی برنز جهان و طلای گرندپری دارد. در این مسابقات هم حریفان سرسختی از کره جنوبی، ازبکستان و آذربایجان را پیش رو دارد.

نعیمی افزود: با رفتن خدابخشی و انصرافش تیم ملی تکواندو بسیار جوان شده است. هر چند تیمی جوان داریم ولی در عین حال بسیار باانگیزه اند. به نظرم نکته ای که باید ورزشکاران ما در این رقابت ها دقت داشته باشند توجه به قوانین جدید داوری است. در این قوانین دو حرکت جدید اضافه شده است. همچنین گرفتن و چسبیدن و یا حتی خوردن دست به شانه حریف اخطار دارد. کره ای ها با این شرایط تمرین کرده اند و این امر می تواند کمی نگران کننده باشد.

این کارشناس تکواندو در مورد سطح مسابقات جهانی این دوره به میزبانی کره جنوبی و حریفان ایران، گفت: این مسابقات جهانی بزرگترین رقابت تکواندو است و هر دو سال یک بار برگزار می شود. قوانین و شرایط هم نسبت به سال ۲۰۱۵ تغییر پیدا کرده است. همچنین در سال بعد از المپیک هستیم در این شرایط تیم ها برای کسب رتبه مناسب در رده بندی با بازیکنان اصلی به میدان می آیند.

وی ادامه داد: از آنجایی که بازی ها در کره جنوبی است اصلی ترین حریف ها هم کره ای ها به حساب می آیند. علاوه بر کره جنوبی، در سال های اخیر با یک تیم نوظهور به نام آذربایجان نیز روبرو می شویم. آذربایجانی ها قبلا هم حریف تمرینی ما هم نبودند و پول می دادند که در تمرینات و اردوهای ما شرکت کنند. با توجه به شرایط آب و هوایی به مانند ایران و با حضور مهماندوست به عنوان سرمربی این تیم، در سال های اخیر همواره مدعی بوده اند. به نظرم مهماندوست نفرات آذربایجان را یک صیقل اساسی داد. در کل با اینکه تیم جوانی داریم ولی امیدوارم از عنوان دوره قبل دفاع کنیم.

نعیمی در مورد تصمیمات بی باک در مورد لیست نهایی تیم ملی و انصراف مهدی خدابخشی از حضور در بازی انتخابی اینگونه پاسخ داد: مهدی بی باک سال ها در کنار مقانلو بوده و از این راه تجربه بالایی کسب کرده است. او تجربه حضور در گرندپری ها، المپیک و جهانی را دارد و به نظرم تجربه کافی به عنوان سرمربی تیم ملی را دارد. در مورد خدابخشی هم به نظرم بازیکن اگر به فکر اهتزاز پرچم کشورش باشد باید به نظر سرمربی احترام بگذارد. سرمربی تیم به دنبال کسب بهترین نتیجه است. خدابخشی هم یکی از بهترین های تکواندوی جهان است. او طلای جهانی جهان، آسیا و بازی های آسیایی را برای ایران کسب کرده است. در کل معتقدم اگر کسی به دنبال کسب افتخار است باید بجنگد و خدابخشی هم باید مبارزه انتخابی می داد و حقش را می گرفت.

این کارشناس در پایان درباره حضور تیم ملی نروژ از روز پنج شنبه به مدت ۱۰ روز برای تمرین با ملی پوشان ایران، گفت: نروژ و یا هلند تیمی نیستند که بتوانند به ما کمک کنند. به نظرم بازیکنان نروژ بیشتر وقت بازیکنان ما را می گیرند. برای برگزاری چنین اردوهای مشترکی بهتر است از تیم ملی روسیه و دیگر تیم های مدعی جهان دعوت شود.

 

تگ ها


اخبار روز تکواندو