کارشناس والیبال: لیگ ملت‌ها با المپیک تفاوت دارد

کارشناس والیبال با بیان اینکه کار سختی در انتخابی و رقابت های المپیک در پیش داریم گفت: افکار عمومی باید در جریان قرار گیرند که لیگ ملت ها با المپیک تفاوت دارد....

به گزارش مدال،  تیم ملی والیبال ایران پس از صعود به مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال در مرحله بعد با تیم‌های برزیل و لهستان هم گروه شد.
جبار قوچان نژاد درباره نتایج کسب شده ملی پوشان در مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های والیبال گفت: به آن چیزی که می‌خواستیم دست یافتیم و نتیجه قابل قبول بود. در این مقطع زمانی کسب نتیجه برای تیم ملی بسیار حائز اهمیت بود. صرف نظر از اینکه اکثر تیم‌ها با تیم‌های دوم خود و با هدف برنامه ریزی شده برای انتخابی المپیک پا به لیگ ملت‌ها گذاشته بودند اما نتایج ملی پوشان قابل قبول بود.


کارشناس والیبال در ادامه تاکید کرد: سرمربی تیم ملی پیش از رقابت‌های لیگ ملت‌ها مورد انتقادات بسیاری قرار گرفت و به همین دلیل او به دنبال کسب نتیجه بود. بازی‌های ارزشمندی برگزار شد و در رأس آنها موسوی، غفور و معروف عملکرد فوق العاده ای داشتند اما جا داشت از بازیکنان جوان‌تر استفاده بیشتری می‌شد تا آنها مورد آزمون و خطا قرار می‌گرفتند.


وی ادامه داد: در بازی برابر آمریکا در حالی که آنها نیز از تیم دوم خود استفاده کرده بودند ترکیب جوان را به میدان فرستادیم و حتی با وجود اینکه چند تن از بازیکنان باتجربه مان در زمین حضور داشتند اما در مقابل این تیم شکست خوردیم.
قوچان نژاد اظهار کرد: نتایج تا به امروز خوب بود اما ما باید به چند سال آینده نگاه کنیم، با تمام احترامی که برای جوانانی مانند جواد کریمی و سایر پاسورها قائلم اما ما جایگزینی برای سعید معروف نخواهیم داشت و به چندین سال زمان نیاز داریم اما برای پست‌های دیگر و جایگزین برای موسوی، غفور و دیگران باید بازیکنان هم پست آنان مورد آزمون بیشتری قرار گیرند تا محک بخورند. در مجموع اگر بخواهیم به نتایج نگاه کنیم رضایت بخش است. اگر تیم‌ها در مسابقات فینال با ترکیب اصلی خود حاضر شوند قطعاً کار سختی در پیش خواهیم داشت اما سکو برای ما دور از دسترس نیست.


کارشناس والیبال در پاسخ به این سوال که نتایج تیم ملی در لیگ ملت‌های والیبال مردم را به کسب نتایج خوب در انتخابی المپیک و رقابت‌های المپیک امیدوار کرده است، تناقض به وجود آمده در آینده می‌تواند باعث لطمه به تیم ملی شود یا خیر، گفت: فدراسیون تمام تیم‌های بزرگ جهان با افکار عمومی و دولت‌هایشان هماهنگ هستند و آنها را از نظر ذهنی آماده کرده اند که هدف و سرمایه گذاری شأن مسابقات المپیک است به همین دلیل انتظاری از لیگ ملت‌ها ندارند. ما نیز باید برای افکار عمومی این موضوع را به صراحت روشن کنیم که تیم ملی در انتخابی المپیک و رقابت‌های المپیک کار سخت و دشواری در پیش دارد و به همین راحتی نمی‌توانیم از ابتدا صدر جدول را در اختیار داشته و تا انتها ادامه دهیم.

 

قوچان نژاد در پایان افزود: چرا که هدف و سرمایه گذاری رقبا، حضور با تمام قوا در المپیک است حتی جوانانی که آنها در المپیک برای رویدادهای پیش رو استفاده خواهند کرد از جوانان ما باتجربه‌تر و پخته‌تر هستند چرا که آنها در لیگ ملت‌ها آزموده شده اند بدون شک کار بسیار سختی در مسابقات پیش رو در پیش خواهیم داشت، به هر حال کشور ما نه تنها در ورزش در سایر موارد نتیجه گراست و این موضوع را نمی‌توان کتمان کرد. 

بیشتر بخوانید:

خوش خبر: یک حرکت کوچک می‌تواند ما را تاریخ ساز کند

 

 

تگ ها


انتخابی المپیک لیگ ملت های والیبال 2019 والیبال