کارلوس یا زلاتان؛ فرشاد تو کدومی؟ (عکس)

فرشاد محمدی مهر مدافع راست سابق استقلال این روزها به یکی از جذاب ترین و کلیدی ترین بازیکنان ذوب آهن تبدیل شده است....

به گزارش "ورزش سه"، دیدار دو تیم ذوب آهن و صنعت نفت آبادان در چارچوب هفته نوزدهم رقابت های لیگ بیستم در ورزشگاه فولادشهر در جریان است و شاگردان مجتبی حسینی برخلاف روزهای اول لیگ که امتیازات زیادی را از دست دادند، نمایش بهتری از میهمان خود داشتند و چند دقیقه مانده به پایان نیمه اول در دقیقه ۳۸ روی یک ضربه ایستگاهی که در موقعیت بسیار خوبی بود و فاصله ای یکی دو متری با خط محوطه جریمه داشت، به گل برتری دست یافتند.

این گل با شوت مهارناشدنی فرشاد محمدی مهر به ثمر رسید که پس از دوران بسیار خوبی که در پارس جنوبی جم داشت، در استقلال و سپس شهرخودرو از فرم خوب خود دور شده بود و حالا اما به جبران سال های سختی که پس از جدایی از پارس جنوبی پشت سر گذاشته، روزهای بسیار خوشی را تجربه می کند.

این گل اینقدر زیبا و غیرقابل باور بود که گزارشگر دیدار دو تیم پس از اینکه شوت محمدی مهر وارد دروازه شد از خود بیخود شد و به صورت بداهه جملاتی بر زبان آورد تا شاید بخشی از زیبایی ضربه مدافع ذوب آهن را توصیف کرده باشد. او پس از اینکه شوت محمدی مهر وارد دروازه شد، اینچنین جملاتش را کنار هم چید و گفت:« ببینیم فرشاد می زند یا میلاد. خود فرشاد محمدی مهر.» 

هنوز جمله آخر گزارشگر بازی تمام نشده بود که شوت محمدی مهر به تور دروازه چسبیده بود و اینطور حرف های او ادامه پیدا کرد:«  گل .. گل گل گل گل .... گل برای ذوب آهن اصفهان. این پای راست را از کجا آوردی تو پسر! اژدری که روانه دروازه حامد فلاح زاده کرد و گل اول به زیباترین حالت ممکن برای گاندوهای اصفهانی اتفاق می افتد. فوق العاده است فرشاد محمدی مهر.... فوق العاده می زنه این ضربات رو ... ببینیم.. یکبار دیگه... به سبک روبرتو کارلوس؛ اما من می خواهم اصلاحش کنم.. این ضربات را فقط زلاتان اینطوری می زد.... ببینید چجوری گذاشت سه کنج دروازه حامد فلاح زاده.» 

محمدی مهر البته در دیدار برابر ماشین سازی که در روزهای پایانی سال ۱۳۹۹ برگزار شد نیز گل مشابهی به ثمر رسانده بود که البته از فاصله ای بسیار دورتر به ثمر رسید و در مقابل صنعت نفت آبادان که ضربه ایستگاهی از فاصله نزدیک تری در اختیار او قرار داشت، بار دیگر همانطور قدرتمندانه به توپ ضربه زد و حتی حامد فلاح زاده که روز خوبی را تجربه کرد و بارها در موقعیت های تک به تک دروازه اش را حفظ کرد، نتوانست واکنشی روی ضربه مدافع راست ذوب آهن داشته باشد و فقط شوت محمدی مهر را نظاره کرد که با چطور به تور دروازه اش چسبید.

البته این مهارت فرشاد محمدی مهر اتفاقی نیست و او سال‌هاست بخشی از تمرینات انفرادی خود را به زدن شوت های اینچنینی اختصاص می دهد و حالا در لیگ بیستم طی چند هفته با دو شوت مهارناشدنی، این توانایی خود را که به فیزیک جسمانی و ران های بزرگ او هم ارتباط دارد، بیشتر از گذشته به رخ اهالی فوتبال کشیده است.

تگ ها


صنعت نفت آبادان فرشاد محمدی مهر ذوب آهن اصفهان