Banner

کارنامه تمام مربیان استخدام‌شده توسط آبراموویچ در ابتدای فصل

رومن آبراموویچ مربیان زیادی را در دوران ریاست خود در چلسی استخدام کرده که هرکدام آمار متفاوتی در ابتدای فصل برجای گذاشته‌اند....

به گزارش مدال، با شکست لمپارد در ۲ دیدار ابتدایی چلسی تحت هدایت وی، انتقادها از او آغاز شد. هرچند عملکرد چلسی در برخی از دقایق این ۲ بازی قابل قبول بود اما شکست در ۲ دیدار ابتدایی، بدترین شروع یک مربی در تاریخ حضور آبراموویچ در چلسی است. باهم مروری می‌کنیم بر نتایج ۲ دیدار ابتدایی مربیانی که آبراموویچ استخدام کرده است.
خوزه مورینیو
چلسی ۱ – ۰ منچستر یونایتد/ بیرمنگام ۰ – ۱ چلسی
با جدایی رانیری در سال ۲۰۰۴، مورینیو پس از قهرمانی با پورتو روی نیمکت چلسی نشست. این دو برد با برتری مطلق شاگردان مورینیو همراه نبود اما این نتایج پایان بسیار خوبی برای تیم چلسی داشت و آن ها قهرمان شدند.
آورام گرانت
منچستریونایتد ۲ – ۰ چلسی/ هال سیتی ۰ – ۴ چلسی
مربی جدید آبی‌پوشان بازهم مقابل یونایتد کار خود را آغاز کرد اما این بار شکست خورد. چلسی در نهایت با گرانت (که به عنوان جانشین موقت مورینیو روی نیمکت نشسته بود) در رده دوم لیگ قرار گرفت. 
فیلیپه اسکولاری
چلسی ۴ – ۰ پورتموث/ ویگان ۰ – ۱ چلسی
از ابتدای فصل ۰۹-۲۰۰۸ اسکولاری به چلسی پیوست و شروع خوبی با این تیم داشت اما عمر حضور او در لندن به یک سال هم نرسید. اسکولاری علی‌رغم شروع خوب در فوریه ۲۰۰۹ از چلسی جدا شد.
کارلو آنچلوتی
چلسی ۲ – ۲ منچستریونایتد (پیروزی چلسی در ضربات پنالتی)/ چلسی ۲ – ۱ هال‌سیتی
آنچلوتی با هدف موفقیت دوباره چلسی روی نیمکت این تیم نشست و تیمی بسیار هجومی ساخت که توانست قهرمانی هم به دست آورد.
آندره ویاش‌بواش
چلسی ۰ – ۰ استوک‌سیتی/ چلسی ۲ – ۱ وست برومویچ
ویاش‌بواش همان مسیری را انتخاب کرد که مورینیو طی کرده بود. مربیگری در پورتو و سپس پیوستن به چلسی اما او در حد چلسی نبود و در مارچ ۲۰۱۲ اخراج شد تا چلسی بدون او قهرمان لیگ قهرمانان شود.
روبرتو دی‌ماتئو
من‌سیتی ۳ – ۲ چلسی/ ویگان ۰ – ۲ چلسی
شاید باورکردنی نباشد اما مهم‌ترین افتخار تاریخ چلسی توسط دی‌ماتئو به دست آمد و او توانست چلسی را به تنها قهرمانی لیگ قهرمانانش برساند. همچنین هازارد نیز در زمان او برای اولین بار در ترکیب چلسی قرار گرفت.
مورینیو
چلسی ۲ – ۰ هال‌سیتی/ چلسی ۲ – ۱ استون‌ویلا
بازگشت مورینیو به لندن بازهم برای آنها خوش یمن بود و آن ها در دیدارهای ابتدایی موفق بودند اما افت آن‌ها از دیدار هفته چهارم برابر ساندرلند آغاز شد.
آنتونیو کونته
چلسی ۲ – ۱ وستهم/ واتفورد ۱ – ۲ چلسی
پس از جدایی مورینیو، کونته روی نیمکت چلسی نشست و هواداران این تیم شاهد چلسی متفاوتی بودند. او در چلسی انقلاب ۳-۴-۳ را راه انداخت و باعث قهرمانی تیم آبی‌پوش لندنی شد.
مائوریتسیو ساری
چلسی ۰ – ۲ منچستریونایتد/ هادرزفیلد ۰ – ۳ چلسی
 ساری که موفق شده بود در ناپولی با سبک ساری‌بال خود موفق شود این تیم را به رتبه های بالای جدول برساند روی نیمکت چلسی نشست تا راه سرمربی ایتالیایی را ادامه دهد. سبک او در چلسی جواب نداد و این تیم تنها توانست لیگ اروپا را به دست بیاورد تا ساری مدت زیادی را در لندن دوام نیاورد.
فرانک لمپارد
منچستر ۴ – ۰ چلسی/ لیورپول ۲ – ۲ چلسی (برد لیورپول در پنالتی)
دو شکست بسیار بد برای یکی از اسطوره‌های چلسی. این دو بازی برای شروع لمپارد کمی سنگین بود. چلسی در این دو بازی نمایش نسبتا خوبی داشت اما این دو شکست به عنوان یک شروع بد در کارنامه لمپارد ثبت خواهد شد.

بیشتر ببینید:

خلاصه بازی لیورپول و چلسی در سوپرکاپ اروپا /ویدیو

 

تگ ها


گزارش اختصاصی رومن آبراموویچ فرانک لمپارد ژوزه مورینیو مائوریتسیو ساری چلسی لیگ برتر فوتبال