کارنامه مدیریتی انصاری‌فرد در پرسپولیس/ مرد روزهای سخت

انصاری‌فرد دوباره در روزهای سخت به پرسپولیس برگشت، در فصلی دشوار بعد از هت‌تریک قهرمانی....

بیست و هفتم مهر. پرسپولیس  الهلال را برده و به فینال جام در جام آسیا رسیده. در مسقط، گلر المحرق که رسانه‌ها از تمایل منچستر به جذب او خبر داده بودند همه حملات سرخ‌ها را خنثی کرد. بدون گل در بحرین و حالا صد هزار نفر در انتظار قهرمانی. شوت سرکش انصاری فرد در کنج دروازه جای گرفت و  پرسپولیس شد قهرمان آسیا.  

سال هشتاد و چهار. پرسپولیس به رتبه 12 جدول رسیده و انصاری فرد شد مدیرعامل. در حالی که 4 دوره قهرمانی در آسیا به عنوان سرمربی تیم ملی فوتسال را در کارنامه داشت. اوضاع بس بحرانی بود. او نیامده با بگوویچ، ایلیچ و نیکولوفسکی که یک دقیقه هم برای پرسپولیس بازی نکرده بود تسویه کرد تا طبق تهدید فیفا امتیازی کسر نشود. بدهی به کشتی گیران و دیگر رشته‌های ورزشی که با ایده خصوصی سازی و افزایش دارایی‌ها تشکیل شده بود را هم تسویه کرد و با آوردن آری هان ضمن حفظ حرمت علی پروین تیم را به فینال جام حذفی رساند. انصاری فرد در پی بی نظمی‌های آری هان او را اخراج و دنیزلی را در کمتر از دو روز سرمربی کرد بی آنکه غرامتی به مربی نامدار هلندی بدهد. در فینال اما پنالتی معروف و مسلم روی خرسندی نادیده گرفته شد و سرخ‌ها در پنالتی‌ها قهرمان نشدند.

سال بعد هم نیمه نهایی و آن پنالتی عجیب قهرمانی برای سپاهان سه دقیقه مانده به قهرمانی سرخ‌ها. آن فصل تیم دنیزلی با بازی‌های چشم نواز خود قهرمان لیگ نشد. در حالی که تغییرات مدنظر احمدی نژاد در هیات مدیره یک ماه قبل از پایان فصل منجر به استعفای انصاری فرد و عدم پرداخت ریالی به پرسپولیس در شش ماه پایانی شده بود. هواداران در استادیوم شعار می‌دادند مدیر محبوب ما حسن انصاری فرد. او بعد از هفده روز به خواست هواداران و دنیزلی بازگشت اما  تیم دنیزلی با دو امتیاز کمتر در پی کارشکنی‌ها  قهرمان لیگ نشد.   

پنج سال نگه داشتن راه آهن در لیگ و صعود به فینال حذفی در حالی که راه آهن  در حیات 75 ساله خود دو سال هم در لیگ دوام نیاورده بود و اقدامات عمرانی بی سابقه در ورزشگاه راه‌آهن و احیا بازیکن سازی از توفیق‌های مدیری بود که در پرسپولیس با آوردن بایرن مونیخ یا ترانسفر یک میلیون دلاری زنده یاد اولادی که سربازی هم نرفته بود کارنامه ای متفاوت  از خود بر جای گذاشته بود.  

حالا دوباره در پرسپولیس، دوباره روزهای سخت؛ در فصلی دشوار بعد از هت‌تریک قهرمانی و اتحاد رقبا و کارشکنی‌هایی که اوج خواهد گرفت تا مبادا سرخ ها قهرمان شود و مهار حاشیه های درونی. او امروز گفته: «ما هوادار و عاشق پرسپولیس هستیم.»

بیشتر بخوانید:

انصاری‌فرد مدیرعامل پرسپولیس شد

 

تگ ها


محمد حسن انصاریفرد مدیرعامل پرسپولیس کارنامه مدیریتی انصاریفرد حسین قدوسی یادداشت اختصاصی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال