کارواخال: تکنیک پنالتی گرفتن طارمی را می شناختیم

مهدی طارمی شب گذشته وارد زمین شد و اولین توپی را که به پاهایش رسید تبدیل به یک پنالتی کرد تا پورتو به پیروزی سه بر یک دست پیدا کند....

به گزارش" ورزش سه" پنالتی که مهدی طارمی دیشب برای پورتو گرفت بیشتر از همه برای کارلوس کارواخال سرمربی تیم براگا سخت بود. مربی فصل گذشته ریو آوه که قصد داشت مهدی را در تابستان همراه خودش به براگا ببرد.


 او در پایان بازی و بعد از شکست برابر پورتو از عدم تمرکز تیمش صحبت کرد به خصوص در این باره که او از بازیکن سابقش شناخت کافی را داشت:" ما باید حریف را بشناسیم و در مورد مهدی هم همینطور بود. او معمولا در چنین شرایطی ابتدا سرعتش را کم کرده و سپس سرعت می گیرد و در این لحظه برخورد اتفاق می افتد. در چنین موارد مدافع  باید خویشتنداری کرده  و در مورد توپ پیش بینی اشتباه نکند. من البته مدافع تیم را می بخشم. این شرایط قابل اصلاح است. خطاها و اشتباهات جزئی فوتبال است و در نهایت در نتیجه تاثیر می گذارد. به طور کلی از عملکرد تیمم راضی هستم."


طارمی در حالی که در اولین بازی روی نیمکت نشسته در دقیقه ۸۶ توسط سرجیو کونسیسائو به زمین آمد و تنها یک دقیقه بعد از اولین توپی به او رسید یک پنالتی  ساخت. او همانطور که سرمربی براگا می گوید توپی که از راست آمده بود را به سمت هجده قدم آورد، ابتدا سرعتش را کم کرد و سپس شتاب گرفت و مدافع حریف به او برخورد کرده و  مرتکب پنالتی شد. 


طارمی شروع فوق العاده در پورتو داشت و شاید بتواند به زودی خودش را به ترکیب اصلی تیم برساند.

تگ ها


پورتو مهدی طارمی