کار سخت استقلال برای تمدید با بازیکنان

با وجود گذشت ۵ روز از دیدار فینال جام حذفی، هنوز باشگاه استقلال قرارداد هیچکدام از بازیکنانش تمدید نکرده است....

به گزارش "ورزش سه"، هنوز به درستی مشخص نیست که فصل نقل و انتقالات در باشگاه استقلال به کدام سمت پیش می رود و مسئولین این تیم در حال مذاکره با چه اشخاصی هستند ولی آنچه که بدیهی است اینست که این باشگاه به صورت رسمی، تاکنون فقط با وریا غفوری و داریوش شجاعیان تمدید کرده و فقط موفق به جذب رشید مظاهری شده است.


روز گذشته، آخرین فرصت استقلال برای ارسال لیست آسیایی به AFC بود که در آخرین لحظات خبر رسید پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه به دلیل پرونده وینفرد شفر، بسته است و آبی پوشان نمی توانند در ادامه رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، از بازیکنان جدید استفاده کنند البته هر چند که رشید مظاهری تنها بازیکن جدید این تیم است.


با این حال، تیم استقلال باید روز پنج شنبه عازم دوحه قطر شود ولی همچنان تکلیف بازیکنانی نظیر علی کریمی، روزبه چشمی، محمد دانشگر و فرشید اسماعیلی نامشخص است و دیروز حتی عارف غلامی هم با حضور در فدراسیون فوتبال به صورت تلویحی اعلام کرد که تمایل به جدایی از این تیم و حضور در اروپا دارد.


جدای از این، استقلال با مشکل دیگری هم روبرو شده است. حسین پورحمیدی سنگربان دوم این تیم، روز گذشته قصد داشت تا قراردادش را با این تیم فسخ کند ولی از آنجایی که استقلالی ها نام او را به عنوان گلر دوم در لیست خود قرارداده اند، در صورت فسخ این دروازه بان، استقلال با خطر حذف از آسیا روبرو می شود چرا که حضور ۳ گلر در فهرست هر تیمی الزامی است و استقلال نام حسینی، پورحمیدی و انصاری را به عنوان ۳ دروازه بان خود، در این لیست قرار داده است.


با این استراتژی که مدیران استقلال پیاده کرده اند و مزید بر علت شدن بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی، حال باشگاه برای تمدید با بازیکنانی که قراردادشان به اتمام رسیده است، بیشتر از قبل زیر فشار است. 


چیزی که واضح  مبرهن است، فرصت بسیار کم سعادتمند و سایر مدیران این باشگاه جهت تکمیل تیم و توافق با بازیکنان یاد شده است. در حالیکه مجید نامجومطلق وظیفه سنگین هدایت این تیم در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را برعهده گرفته است، اما هنوز تکلیف نیمکت این تیم برای فصل بعد نیز نامشخص است. اعضای هیئت مدیره از یک سو اعلام می کنند که استراماچونی تنها گزینه آنها برای نشستن بر روی نیمکت تیم است و از سوی دیگر مشخص نیست این سرمربی می تواند مجوز حضور در ایران را کسب کند یا خیر.


به طور کلی می توان گفت که استقلال در این ایام، روزهای سردرگم و عجیبی را پشت سر می گذارد. مدیران این باشگاه و در صدر آنها احمد سعادتمند نباید در پشت وعده حضور استراماچونی در این تیم مخفی شده و باید هر چه سریعتر تکلیف نیمکت این تیم، جذب بازیکنان جدید، پنجره نقل و انتقالاتی و از همه مهمتر، تمدید با بازیکنانی که قراردادشان به اتمام رسیده را روشن کنند.

تگ ها


استقلال تهران روزبه چشمی محمد دانشگر فرشید اسماعیلی علی کریمی