کار سخت کالدرون/چه کسی در لیست خروجی قرار میگیرد؟

بی گمان سخت ترین کار سرمربی جدید پرسپولیس هنوز در این تیم باقی مانده است....

مدال - حامد وفائی

کالدرون کار بسیار سختی در دوران پسابرانکو پیش رو دارد.شاید اگر برانکو ایوانکوویچ روی نام هر بازیکنی قلم قرمز می کشید و آن بازیکن را کنار می گذاشت هوادار پرسپولیس که شعار "هرچی برانکو بگه" را مدنظر داشت کوچکترین انتقادی به او نمی کرد.چرا که معتقد بود برانکو آن قدر با چم و خم پرسپولیس و نکات فنی و حاشیه ای شاگردانش آشناست که بتواند به راحتی روی نام هر بازیکنی قلم قرمز بکشد یا بالعکس.دست به جذب هر چهره ای بزند.اما امروز شرایط برای کالدرون بسیار سخت است.

کالدورن که حق دارد لیست نفرات مازادش را مثل هر سرمربی دیگری در هرکجای دنیا تهیه کرده و طبق لیست نقراتی را جایگزین آن ها کند،بی تردید در صورت انتخاب هر بازیکنی دچار مشکل و انتقاد خواهد شد.چه نام نفرات موردنظرش برای خروج بزرگ باشد چه بازیکن جوان و کم تجربه درنهایت مورد نظر او برای جدایی از پرسپولیس قرار بگیرند.

به هر حال این یک واقعیت است که او در اولین گام محکوم می شود به عدم شناخت از بازیکنان و البته در ادامه بیشتر انتقادات را متوجه مدیرانش می کند که این روزها به اختلاف و چنددستگی متهم هستند.

نگاهی به تحلیل های این روزهای خبرنگاران حوزه پرسپولیس کاملا عیان می کند که اکثر کارشناسان حوزه پرسپولیس اعتقاد به دودستگی در هیات مدیره داشته و حتی برخی این دودستگی را به درون تیم نیز تعمیم میدهند.اعتقادی که نه سندی برای اثبات آن وحود دارد نه رد کردن آن.از این رو هر انتخابی فنی نیز توسط کالدرون می تواند برای او و مدیرانش عواقبی را به همراه داشته باشد.

کافی است تصور کنید کالدرون تصمیم بگیرد سیدجلال حسینی را به خاطر عدم تحرک مناسب به اندازه یک بازیکن جوان کنار بگذارد و مدافع جوان تری جذب کند.یا حتی فرشاد احمدزاده که به تازه گی جذب شده نتواند نظرات و توقعات فنی این مربی آرژانتینی را  برآورده کند.

آن وقت خودتان به راحتی می توانید حدس بزنید که در بازی های ابتدایی پرسپولیس در لیگ به محض دریافت اولین گل، سکوها اسم کدام بازیکن را فریاد می زنند یا رسانه ها چه انتقاداتی را متوجه کادر مدیریتی پرسپولیس خواهند کرد که چرا بدون حضور سرمربی دست به جذب بازیکنی مثل احمدزاده زده که حالا باید درلیست مازاد قرار گیرد.

با همین دو مثال به راحتی می توان دریافت چه کار سختی پیش روی کالدرون است.

اما نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که کریم باقری و فرزاد حبیب الهی به عنوان دستیار و آنالیزور سابق برانکو هم چنان در کادر فنی حضور دارند و کالدرون که طی روزهای گذشته با آن ها مشاوره های زیادی داشته می توانند جو موجود را برای سرمربی تازه واردشان تشریح کنند.

حال باید دید کالدرون با اطلاعی که از جو احتمالی دارد با کمی سیاست دست به تغییرات و فراهم کردن لیست خروجی ها می زند یا بدون توجه به تمام حرف و حدیث ها، سلایق فنی خود را با دیدن تمرین ها و بازی های فصل قبل پرسپولیس در تیم جدیدش اجرایی خواهد کرد.

باید منتظر بود.هنوز حواشی پرسپولیس حاصل از دوران جدایی برانکو به پایان نرسیده است.

اخبارمرتبط:

در انتظار تصمیمات کالدرون برای جوان‌هایش؛ تایید می‌شوند؟

 

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران گابریل کالدرون باشگاه پرسپولیس لیست مازاد پرسپولیس یادداشت اختصاصی لیست مازاد کالدرون پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال