کار منصوریان و مرادی به قوه قضائیه کشید

علیرضا منصوریان و جلال مرادی چند روز پس از دیدار جنجالی آلومینیوم و تراکتور در یک هشتم نهایی جام حذفی، اینبار در برنامه فوتبال برتر به حواشی این بازی ادامه دادند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، یک سوی جنجال ایجاد شده در بازی آلومینیوم و تراکتور در اراک، جلال مرادی ناظر بازی بود که با هر دو مربی حین بازی برخورد داشت و البته درگیری او در جریان نیمه دوم و پس از بازی با علیرضا منصوریان، سرمربی تیم میزبان که پیش از شروع بازی کلید خورده بود، شدیدتر بوده و روی آنتن زنده شبکه سوم سیما و در برنامه فوتبال برتر هم ادامه پیدا کرد.


منصوریان که به شدت از رفتار جلال مرادی داور سابق فوتبال کشور شکایت داشت، پس از عذرخواهی از رسول خطیبی به دلیل درگیری‌ای که در حین بازی با او داشت و هر دو مربی پس از این برخورد اخراج شدند، رفتار کاملا متفاوتی در قبال جلال مرادی ناظر دیدار تیمش برابر تراکتور در پیش گرفت و تهدید کرد در صورتی که به خاطر رفتارش عذرخواهی نکند، ابتدا به نهادهای نظارتی و قضایی فدراسیون فوتبال از او شکایت خواهد کرد و اگر نتیجه نگیرد در سازمان های قضایی استان مرکزی پیگیر حق خود به عنوان یک شخص حقوقی در اراک خواهد بود. 


حین صحبت های علیرضا منصوریان، جلال مرادی برای آمدن روی خط برنامه اعلام آمادگی کرده بود، اما تقریبا یک ساعتی از برنامه گذشت تا اینکه پس از پرداختن به بازی پرحاشیه پرسپولیس و ذوب آهن جلال مرادی روی خط برنامه آمد. این داور سابق فوتبال اما نه تنها از علیرضا منصوریان عذرخواهی نکرد که او را متهم به بدرفتاری و استفاده از الفاظ رکیک کرد.

گفتگوی این دو چهره خبرساز دیدار مرحله یک هشتم جام حذفی میان آلومینیوم و تراکتور در اراک را در ادامه می خوانید...

*جلال مرادی سه یک کار و دو لفظ خیلی بد داشت


علیرضا منصوریان پس از صحبت های مهربانانه ای که در مورد دلیل درگیری اش با رسول خطیبی داشت، با اشاره به سه موردی که او را از مرادی شاکی کرده، حرف هایش را اینطور آغاز کرد:« این بازی ممکن بود شرایط سختی داشته باشد. گلایه اصلی ما از جلال مرادی است. اینقدر شجاعت داشتم که روی رسول عزیز رو بوسیدم و معذرت خواهی کردم. آقای جلال مرادی سه لفظ در حین بازی به کار برد. یکی کاری که انجام داد و دو لفظی که به کار برد. من کار انجام شده و لفظ شماره یکی که به کار برده است، را از طریق برنامه شما می گویم. شماره ۳ را به صورت مکتوب در اختیار دبیرکل، کمیته صیانت، حراست فدراسیون و کمیته انضباطی خواهم گذاشت. توقع صد در صد برخورد دارم. اگر امروز علیرضا منصوریان اشتباه کرد، عذرخواهی کرد و در فوتبال باید اینقدر ظرفیت داشته باشیم که تحمل نقد را داشته باشیم.»

*چرا بازیکن من را قبل از یک بازی مهم به هم ریخته است؟!


او سپس ادامه داد:« ایشان مثل همه ناظرها برگه ای دارد و هر اشتباهی ما انجام می دهیم باید تیک بزند و ما با ازای هر اشتباه جریمه می شویم. گلر ما نزدیک به یک دقیقه و ۲۰ ثانیه دیر به رختکن آمده؛ من معمولا برای گرم کردن داخل زمین نمی روم. دیدم گلرم با حالت عصبانی و گریه به رختکن آمد؛ قبل از یک بازی حساس و بزرگ.  این بازیکن سال آینده بازیکن تراکتور است. در شهر هم فشار زیادی را به همین خاطر تحمل می کند و این بازی یکی از مهم ترین بازی های زندگی اش بود. از طرفی مربی گلر من با حالتی کاملا عصبانی وارد زمین شد و می خواست با مشت به رختکن بکوبد. گفتم مشکل چیست؟ گفتند آقای جلالی گفته کارت بازی ایشان را بدهید، وگرنه اجازه بازی به او را نمی دهم. من از یکی از مسئولان پرسیدم. ایشان گفت آقای جلالی فقط می تواند تیک بزند و شما را جریمه کند. چرا بازیکن من را قبل از بازی به هم ریخته است؟!».


*مرادی به رسول گفت نسخه اش را پیچیده‌ام!


منصوریان با اشاره به بخش دیگری از رفتارهای جلال مرادی حین بازی، اضافه کرد:« بحث دوم؛  وقتی رسول را با خودش بیرون می بُرد، من با گوش های خودم شنیدم و هفت شاهد هم روی نیمکت دارم، گفت شما برو من نسخه اش را پیچیده ام. یعنی چه که نسخه من را پیچیده است؟! بیا الان روی خط برنامه بگو چطور نسخه من را پیچیده ای. بیاوریدش روی خط؛ من با تمام احترام با او صحبت می کنم.»


*رفتم رویش را ببوسم ولی ...


سرمربی تیم فوتبال آلومینیوم ادامه داد:« سردار عباسی جانش را برای دفاع از مملکت گذاشته است؛ آدمی نیست که بخواهد دروغ بگوید. گفت من از شما خواهش می کنم، به خاطر سبقه جبهه و جنگ من برویم و روی جلالی را ببوسید. ایشان ( جلال مرادی) نمی دانست من کجا ایستاده ام. من عقب تر ایستاده بودم. کاری ندارم که چه الفاظی را شخصی برای من به کار برد. این ها مسائلی است که من شخصا باید ناراحت بشوم، ولی بعد با صدای بلند الفاظی را به کار برد که اجازه بدهید اینجا نگویم. من مکتوب در اختیار کمیته صیانت، اخلاق، حراست، انضباطی و دبیرکل می گذارم. اگر رسیدگی نشود، به عنوان یک شخصیت حقوقی در اراک شکایت خواهم کرد.»

*اگر فدراسیون رسیدگی نکند، به قوه قضائیه شکایت می کنم


او سپس در واکنش به این سوال که آیا جلال مرادی او را دیده و شروع به پرخاشگری کرده، اضافه کرد:« بله بعد از پرخاشگری به من و رد کردن حرف سردار، با صدای بلند، الفاظی به کار برد که هم جای شکایت عمومی دارد و هم جای شکایت حقوقی. من شکایت خودم را ارائه می دهم و اگر کافی نبود، شکایتم را از طریق قوه قضائیه و دادگاه انقلاب اسلامی استان مرکزی و شهر اراک پیگیری می کنم، مگر اینکه ایشان بگوید من آنجا عصبانی بودم و از دهانم پرید.»


*مرادی: چرا باید از بازی دروازه بان جلوگیری کنم؟


یک ساعتی سپری شد تا جلال مرادی برای دفاع از خود روی خط برنامه آمد و اینطور حرف هایش را با اشاره به اتفاقات پیش از شروع بازی که منصوریان به آن اشاره کرده بود، آغاز کرد:« شما می‌دانید اجازه مصاحبه ندارم ولی روی خط آمدم. مگر شده تا حالا دروازه بان بازی نکند؟ چنین چیزی تا حالا شنیدید؟ چرا باید از بازی دروازه بان جلوگیری کنم؟ من چرا باید بگویم؟ مگر من اجازه دارم به بازیکن بگویم. چنین اجازه ای ندهم؟ کارت بازی را زمانی می گیرند که اجازه بازی نداشته باشد.»

*بدترین توهین‌ها را به رسول خطیبی کردند


داور سابق فوتبال کشور سپس به ماجرای اخراج منصوریان پرداخت و اضافه کرد:« شما از آقای منصوریان بپرسید کارت قرمزی که گرفته، به چه دلیل بوده است. آمدند و دست انداختند دور گردن داوران، که خطیبی گفت این با داوران صحبت می کند و اجازه ندهید. من گفتم این کار را نکنید که مورد اعتراض قرار گرفته است. متاسفم برای یک مربی ای که با این لحن پشت تلویزیون، متین و مرتب صحبت می کند. بدترین توهین ها را به آقای خطیبی کردند. در گزارش داور و بنده هست. بنده زمانی که کارت قرمز دادند، چه توهین هایی هم به بنده کردند. گفتند شما به داور گفته اید که من را اخراج کند. در صورتی که داور الفاظ رکیک را شنید و کارت قرمز را داد.»

*برای عذرخواهی آمد، گفتم توهین ها را یادت بیاور


بخش بعدی صحبت های جلال مرادی درباره آشتی کنان آخر بازی با وساطت عباسی مدیرعامل باشگاه آلومینیوم اراک بود و در این مورد عنوان کرد:« من باید از غفاری (رئیس هیئت فوتبال اراک) و عباسی عذرخواهی کنم که ایشان را آوردند تا آشتی کنان انجام شود. من ولی گفتم این کار را نمی کنم. گفتم توهین ها را یادت بیاور. توهین هایی به من کردند که دیگر اینجا نمی گویم.»

* مگر با من درگیر شدند که بگویم نسخه اش را پیچیده ام؟!


او سپس در واکنش به این موضوع که آیا به منصوریان گفته که نسخه اش را می پیچید، گفت:« چرا باید این حرف را بزنم؟ مگر با من درگیر شدند؟ مگر من با آقای منصوریان یا خطیبی درگیر شدم؟ من براساس وظیفه ام جدا کردم و بعد که رسول خطیبی به رختکن رفت و اعلام پنالتی شد و به کنار زمین آمد، با ایشان هم برخورد کردیم.» 


*منصوریان گفت این داور قاچاقی است


مرادی سپس در واکنش به سوال میثاقی در مورد اتفاقات آخر بازی بیان کرد:« آخر بازی برای عذرخواهی آمدند. گفتم توهین هایی که به من کردید، اینطور نیست که عذرخواهی کنید و عباسی ممنون هستم. گفت شما من را خراب و ضایع کردید. این داور فلان سال، فلان کار را کرد است. این داور قاچاقی است.» 

*متین صحبت نکند، به رفیق خودش توهین نکند


حرف هایی پایانی مرادی هم اینطور مطرح شد:« شما بازی نفت مسجدسلیمان را یادتان بیاندازید که ایشان چه توهین هایی به سلیمانی، ناظر بازی ما کرد. می خواهم بگویم اینطور نیست که این ها مظلوم نمایی می کنند؛ اینطور نیست. متاسفانه الان باب بدی بین مربیان و بازیکنان ما شده که باید کادر فنی دو تیم را جدا کنیم. کجای دنیا چنین چیزی را دیدید؟ ایشان که اینطور مرتب و با این لحن صحبت می کند، به رفیق خودش توهین نکند. من الان نمی توانم اشاره ای کنم ولی در گزارش من و داور هست که ایشان توهین کرد. ما هر بازی ۲ میلیون می گیریم. ما به عشق فوتبال و کمک به سازمان لیگ می رویم.»

تگ ها


فوتبال ایران علیرضا منصوریان آلومینیوم اراک فوتبال